PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1998 | 83 | 3 | 283-295
Tytuł artykułu

Dedekind sums with predictable signs

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
83
Numer
3
Strony
283-295
Opis fizyczny
Daty
wydano
1998
otrzymano
1997-07-18
poprawiono
1997-09-16
Twórcy
  • Institut für Mathematik, Universität Innsbruck, Technikerstr. 25/7, A-6020 Innsbruck, Austria
Bibliografia
  • [1] T. M. Apostol, Introduction to Analytic Number Theory, Springer, New York, 1976.
  • [2] R. Bruggeman, On the distribution of Dedekind sums, in: Contemp. Math. 166, Amer. Math. Soc., 1994, 197-210.
  • [3] R. Bruggeman, Dedekind sums for Hecke groups, Acta Arith. 71 (1995), 11-46.
  • [4] U. Dieter, Beziehungen zwischen Dedekindschen Summen, Abh. Math. Sem. Univ. Hamburg 21 (1957), 109-125.
  • [5] J. E. Pommersheim, Toric varieties, lattice points, and Dedekind sums, Math. Ann. 295 (1993), 1-24.
  • [6] H. Rademacher, Generalization of the reciprocity formula for Dedekind sums, Duke Math. J. 21 (1954), 391-397.
  • [7] H. Rademacher, Zur Theorie der Dedekindschen Summen, Math. Z. 63 (1956), 445-463.
  • [8] H. Rademacher and E. Grosswald, Dedekind Sums, Carus Math. Monographs 16, Math. Assoc. Amer., 1972.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav83i3p283bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.