PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1998 | 83 | 1 | 1-15
Tytuł artykułu

A bound for the discrepancy of digital nets and its application to the analysis of certain pseudo-random number generators

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
83
Numer
1
Strony
1-15
Opis fizyczny
Daty
wydano
1998
otrzymano
1996-10-08
poprawiono
1997-04-04
Twórcy
  • Institut für Mathematik, Universität Salzburg, Hellbrunnerstr. 34, A-5020 Salzburg, Austria
Bibliografia
  • [1] T. G. Lewis and W. H. Payne, Generalized feedback shift register pseudorandom number algorithm, J. Assoc. Comput. Mach. 20 (1973), 456-468.
  • [2] H. Niederreiter, Point sets and sequences with small discrepancy, Monatsh. Math. 104 (1987), 273-337.
  • [3] H. Niederreiter, The serial test for digital k-step pseudorandom numbers, Math. J. Okayama Univ. 30 (1988), 93-119.
  • [4] H. Niederreiter, Random Number Generation and Quasi-Monte Carlo Methods, CBMS-NSF Regional Conf. Ser. in Appl. Math. 63, SIAM, Philadelphia, 1992.
  • [5] H. Niederreiter, Factorization of polynomials and some linear-algebra problems over finite fields, Linear Algebra Appl. 192 (1993), 301-328.
  • [6] H. Niederreiter, The multiple recursive matrix method for pseudorandom number generation, Finite Fields Appl. 1 (1995), 3-30.
  • [7] H. Niederreiter, Improved bounds in the multiple-recursive matrix method for pseudorandom number and vector generation, Finite Fields Appl. 2 (1996), 225-240.
  • [8] H. Niederreiter and C. P. Xing, Low-discrepancy sequences obtained from algebraic function fields over finite fields, Acta Arith. 72 (1995), 281-298.
  • [9] H. Niederreiter and C. P. Xing, Low-discrepancy sequences and global function fields with many rational places, Finite Fields Appl. 2 (1996), 241-273.
  • [10] H. Niederreiter and C. P. Xing, Quasirandom points and global function fields, in: S. Cohen and H. Niederreiter (eds.), Finite Fields and Applications (Glasgow, 1995), London Math. Soc. Lecture Note Ser. 233, Cambridge Univ. Press, Cambridge, 1996, 269-296.
  • [11] K. F. Roth, On irregularities of distribution, Mathematika 1 (1954), 73-79.
  • [12] W. M. Schmidt, Irregularities of distribution, VII, Acta Arith. 21 (1972), 45-50.
  • [13] R. C. Tausworthe, Random numbers generated by linear recurrence modulo two, Math. Comp. 19 (1965), 201-209.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav83i1p1bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.