PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1997 | 82 | 4 | 403-410
Tytuł artykułu

Prime divisors of Lucas sequences

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
82
Numer
4
Strony
403-410
Opis fizyczny
Daty
wydano
1997
otrzymano
1997-04-07
poprawiono
1997-07-24
Twórcy
autor
  • Max-Planck-Institut für Mathematik, Gottfried-Claren-Str. 26, 53225 Bonn, Germany
  • Faculteit WINS, Universiteit van Amsterdam, Plantage Muidergracht 24, 1018 TV Amsterdam, The Netherlands
Bibliografia
  • [1] C. Ballot, Density of prime divisors of linear recurrences, Mem. Amer. Math. Soc. 551 (1995).
  • [2] H. Hasse, Über die Dichte der Primzahlen p, für die eine vorgegebene ganzrationale Zahl a≠0 von gerader bzw. ungerader Ordnung mod p ist, Math. Ann. 166 (1966), 19-23.
  • [3] J. C. Lagarias, The set of primes dividing the Lucas numbers has density 2/3, Pacific J. Math. 118 (1985), 449-461; Errata: Pacific J. Math. 162 (1994), 393-397.
  • [4] P. Moree, On the prime density of Lucas sequences, J. Théor. Nombres Bordeaux 8 (1996), 449-459.
  • [5] P. Ribenboim, The New Book of Prime Number Records, Springer, New York, 1995.
  • [6] P. Stevenhagen, Prime densities for second order torsion sequences, preprint.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav82i4p403bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.