PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1997 | 82 | 4 | 379-392
Tytuł artykułu

Ramanujan's class invariants, Kronecker's limit formula and modular equations (III)

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
82
Numer
4
Strony
379-392
Opis fizyczny
Daty
wydano
1997
otrzymano
1997-02-21
poprawiono
1997-04-24
Twórcy
  • Department of Mathematics, Southwest Missouri State University, Springfield, Missouri 65804, U.S.A.
Bibliografia
  • [1] B. C. Berndt, Ramanujan's Notebooks, Part III, Springer, New York, 1991.
  • [2] B. C. Berndt, Ramanujan's Notebooks, Part IV, Springer, New York, 1994.
  • [3] B. C. Berndt, Ramanujan's Notebooks, Part V, Springer, New York, 1997, to appear.
  • [4] B. C. Berndt, H. H. Chan and L.-C. Zhang, Ramanujan's class invariants and cubic continued fraction, Acta Arith. 73 (1995), 67-85.
  • [5] B. C. Berndt, H. H. Chan and L.-C. Zhang, Ramanujan's class invariants, Kronecker's limit formula and modular equations, Trans. Amer. Math. Soc. 349 (1997), 2125-2173.
  • [6] B. J. Birch, Weber's class invariants, Mathematika 16 (1969), 283-294.
  • [7] D. A. Cox, Primes of the Form x² + ny², Wiley, New York, 1989.
  • [8] S. Lang, Elliptic Functions, 2nd ed., Springer, New York, 1987.
  • [9] K. Ramachandra, Some applications of Kronecker's limit formulas, Ann. of Math. 80 (1964), 104-148.
  • [10] K. G. Ramanathan, Some applications of Kronecker's limit formula, J. Indian Math. Soc. 52 (1987), 71-89.
  • [11] S. Ramanujan, Notebooks (2 volumes), Tata Institute of Fundamental Research, Bombay, 1957.
  • [12] S. Ramanujan, Modular equations and approximations to π, Quart. J. Math. (Oxford) 45 (1914), 350-372.
  • [13] C. L. Siegel, Advanced Analytic Number Theory, Tata Institute of Fundamental Research, Bombay, 1980.
  • [14] G. N. Watson, Some singular moduli (I), Quart. J. Math. 3 (1932), 81-98.
  • [15] H. Weber, Lehrbuch der Algebra, Vol. III, 2nd ed., Braunschweig, 1908 (reprinted by Chelsea, New York, 1961).
  • [16] L.-C. Zhang, Ramanujan's class invariants, Kronecker's limit formula and modular equations (II), in: Analytic Number Theory, Proceedings of a Conference in Honor of H. Halberstam, Birkhäuser, 1996, 817-838.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav82i4p379bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.