PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1997 | 82 | 3 | 293-302
Tytuł artykułu

Polynomials with nontrivial relations between their roots

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
82
Numer
3
Strony
293-302
Opis fizyczny
Daty
wydano
1997
otrzymano
1996-12-23
poprawiono
1997-06-13
Twórcy
  • Department of Mathematics and Statistics, Carleton University, Ottawa, Ontario K1S 5B6, Canada
Bibliografia
  • [1] C. W. Curtis and I. Reiner, Representation Theory of Finite Groups and Associative Algebras, Wiley, New York, 1962.
  • [2] J. D. Dixon and B. Mortimer, Permutation Groups, Springer, New York, 1996.
  • [3] M. Drmota and M. Ska/lba, Relations between polynomial roots, Acta Arith. 71 (1995), 65-77.
  • [4] R. Ferguson, Irreducible polynomials with many roots of equal modulus, ibid. 78 (1997), 221-225.
  • [5] C. J. Smyth, Conjugate algebraic numbers on conics, ibid. 40 (1982), 333-346.
  • [6] C. J. Smyth, Additive and multiplicative relations connecting conjugate algebraic numbers, J. Number Theory 23 (1986), 243-254.
  • [7] N. Tschebotaröw, Grundzüge der Galoisschen Theorie (transl. and revised by H. Schwerdtfeger), Noordhoff, Groningen, 1950.
  • [8] B. L. van der Waerden, Modern Algebra, Vol. I, Ungar, New York, 1948.
  • [9] H. Wielandt, Finite Permutation Groups, Academic Press, New York, 1964.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav82i3p293bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.