PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1997 | 82 | 2 | 103-118
Tytuł artykułu

Hypergeometric series and the Riemann zeta function

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Czasopismo
Rocznik
Tom
82
Numer
2
Strony
103-118
Opis fizyczny
Daty
wydano
1997
otrzymano
1996-04-02
poprawiono
1997-03-25
Twórcy
autor
  • Istituto di Matematica "Guido Castelnuovo", Università degli Studi di Roma "La Sapienza", 00185 Roma, Italy
Bibliografia
  • [1] B. C. Berndt, Ramanujan's Notebooks, Part I, Springer, New York, 1985.
  • [2] D. Borwein and J. M. Borwein, On an intriguing integral and some series related to ζ(4), Proc. Amer. Math. Soc. 123 (1995), 1191-1198.
  • [3] W. Chu, Inversion techniques and combinatorial identities: A quick introduction to hypergeometric evaluations, in: Runs and Patterns in Probability: Selected Papers, A. P. Godbole and S. G. Papastavridis (eds.), Math. Appl. 283, Kluwer, Dordrecht, 1994, 31-57.
  • [4] P. J. De Doelder, On some series containing ψ(x)-ψ(y) and (ψ(x)-ψ(y))² for certain values of x and y, J. Comput. Appl. Math. 37 (1991), 125-141.
  • [5] Y. L. Luke, The Special Functions and Their Approximations, Academic Press, London, 1969.
  • [6] I. G. Macdonald, Symmetric Functions and Hall Polynomials, Oxford Univ. Press, London, 1979.
  • [7] L. J. Slater, Generalized Hypergeometric Functions, Cambridge Univ. Press, Cambridge, 1966.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav82i2p103bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.