PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1997 | 82 | 1 | 69-76
Tytuł artykułu

On integer solutions to x² - dy² = 1, z² - 2dy² =1

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
82
Numer
1
Strony
69-76
Opis fizyczny
Daty
wydano
1997
otrzymano
1996-10-18
poprawiono
1997-02-25
Twórcy
autor
  • Department of Mathematics, University of Ottawa, 585 King Edward St., Ottawa, Ontario, Canada K1N 6N5
Bibliografia
  • [1] M. A. Bennett, On the number of solutions to simultaneous Pell equations, J. Reine Angew. Math., to appear.
  • [2] J. H. E. Cohn, Eight Diophantine equations, Proc. London Math. Soc. (3) 16 (1966), 153-166.
  • [3] J. H. E. Cohn, Five Diophantine equations, Math. Scand. 21 (1967), 61-70.
  • [4] J. H. E. Cohn, The Diophantine equation x⁴-Dy²=1, II, Acta Arith. 78 (1997), 401-403.
  • [5] W. Ljunggren, Zur Theorie der Gleichung x²+1=Dy⁴, Avh. Norske Vid. Akad. Oslo (1942), 1-27.
  • [6] D. W. Masser, Open Problems, in: Proc. Sympos. Analytic Number Theory, W. W. L. Chen (ed.), London Imperial College, 1985.
  • [7] K. Ono, Euler's concordant forms, Acta Arith. 78 (1996), 101-123.
  • [8] N. Robbins, On Pell numbers of the form px², where p is a prime, Fibonacci Quart. (4) 22 (1984), 340-348.
  • [9] P. Samuel, Algebraic Theory of Numbers, Houghton Mifflin, Boston, 1970.
  • [10] W. Sierpiński, Elementary Theory of Numbers, Państwowe Wydawnictwo Naukowe, Warszawa, 1964.
  • [11] C. L. Stewart, On divisors of Fermat, Fibonacci, Lucas and Lehmer numbers III, J. London Math. Soc. (2) 28 (1983), 211-217.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav82i1p69bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.