PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1997 | 81 | 4 | 357-363
Tytuł artykułu

On the distribution of the sequence (nα) with transcendental α

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
81
Numer
4
Strony
357-363
Opis fizyczny
Daty
wydano
1997
otrzymano
1996-10-08
poprawiono
1997-04-03
Twórcy
  • Institut für Mathematik, Universität Wien, Strudlhofgasse 4, A-1090 Wien, Austria
Bibliografia
  • [1] A. Baker, Continued fractions of transcendental numbers, Mathematika 9 (1962), 1-8.
  • [2] A. Baker, On Mahler's classification of transcendental numbers, Acta Math. 111 (1964), 97-120.
  • [3] C. Baxa, On the discrepancy of the sequence (nα), J. Number Theory 55 (1995), 94-107.
  • [4] H. Behnke, Zur Theorie der diophantischen Approximationen I, Abh. Math. Sem. Univ. Hamburg 3 (1924), 261-318.
  • [5] P. Bohl, Über ein in der Theorie der säkularen Störungen vorkommendes Problem, J. Reine Angew. Math. 135 (1909), 189-283.
  • [6] Y. Dupain and V. T. Sós, On the discrepancy of (nα) sequences, in: Topics in Classical Number Theory, Vol. 1, Colloq. Math. Soc. János Bolyai 34, G. Halász (ed.), North-Holland, Amsterdam, 1984, 355-387.
  • [7] E. Maillet, Introduction à la théorie des nombres transcendants et des propriétés arithmétiques des fonctions, Gauthier-Villars, Paris, 1906.
  • [8] O. Perron, Die Lehre von den Kettenbrüchen, Band 1, Teubner, Stuttgart, 1977.
  • [9] W. M. Schmidt, On simultaneous approximations of two algebraic numbers by rationals, Acta Math. 119 (1967), 27-50.
  • [10] W. M. Schmidt, Simultaneous approximation to algebraic numbers by rationals, ibid. 125 (1970), 189-201.
  • [11] W. M. Schmidt, Irregularities of distribution VII, Acta Arith. 21 (1972), 45-50.
  • [12] W. M. Schmidt, Diophantine Approximation, Lecture Notes in Math. 785, Springer, Berlin, 1980.
  • [13] J. Schoißengeier, On the discrepancy of (nα) II, J. Number Theory 24 (1986), 54-64.
  • [14] J. Schoißengeier, The discrepancy of $(nα)_{n≥1}$, Math. Ann. 296 (1993), 529-545.
  • [15] W. Sierpiński, Sur la valeur asymptotique d'une certaine somme, Bull. Internat. Acad. Polon. Sci. Lettres Sér. A Sci. Math. 1910, 9-11.
  • [16] W. Sierpiński, On the asymptotic value of a certain sum, Rozprawy Akademii Umiej/etno/sci w Krakowie, Wydzia/l mat. przyrod. 50 (1910), 1-10 (in Polish).
  • [17] H. Weyl, Über die Gibbs'sche Erscheinung und verwandte Konvergenzphänomene, Rend. Circ. Mat. Palermo 30 (1910), 377-407.
  • [18] H. Weyl, Über die Gleichverteilung von Zahlen mod. Eins, Math. Ann. 77 (1916), 313-352.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav81i4p357bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.