PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1997 | 81 | 4 | 345-356
Tytuł artykułu

Normality of numbers generated by the values of polynomials at primes

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
81
Numer
4
Strony
345-356
Opis fizyczny
Daty
wydano
1997
otrzymano
1996-06-28
poprawiono
1996-12-16
Twórcy
  • Department of Mathematics, Faculty of Education, Yamanashi University, Kofu, 400 Japan
  • Department of Mathematics, Keio University, Hiyoshi, Yokohama, 223 Japan
Bibliografia
  • [1] A. H. Copeland and P. Erdős, Notes on normal numbers, Bull. Amer. Math. Soc. 52 (1946), 857-860.
  • [2] H. Davenport and P. Erdős, Note on normal decimals, Canad. J. Math. 4 (1952), 58-63.
  • [3] L.-K. Hua, Additive Theory of Prime Numbers, Transl. Math. Monograph 13, Amer. Math. Soc., Providence, RI, 1965.
  • [4] M. N. Huxley, The Distribution of Prime Numbers, Oxford Math. Monograph, Oxford Univ. Press, 1972.
  • [5] Y.-N. Nakai and I. Shiokawa, A class of normal numbers, Japan. J. Math. 16 (1990), 17-29.
  • [6] Y.-N. Nakai and I. Shiokawa, A class of normal numbers II, in: Number Theory and Cryptography, J. H. Loxton (ed.), London Math. Soc. Lecture Note Ser. 154, Cambridge Univ. Press, 1990, 204-210.
  • [7] Y.-N. Nakai and I. Shiokawa, Discrepancy estimates for a class of normal numbers, Acta Arith. 62 (1992), 271-284.
  • [8] J. Schiffer, Discrepancy of normal numbers, ibid. 47 (1986), 175-186.
  • [9] E. C. Titchmarsh, The Theory of the Riemann Zeta-Function, 2nd ed., revised by D. R. Heath-Brown, Oxford Univ. Press, 1986.
  • [10] I. M. Vinogradov, The Method of Trigonometrical, Sums in Number Theory, Nauka, 1971 (in Russian).
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav81i4p345bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.