PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1997 | 81 | 1 | 37-44
Tytuł artykułu

Kummer's lemma for $ℤ_p$-extensions over totally real number fields

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
81
Numer
1
Strony
37-44
Opis fizyczny
Daty
wydano
1997
otrzymano
1996-01-29
poprawiono
1996-10-08
Twórcy
autor
  • Department of Mathematics, School of Science and Engineering, Waseda University, 3-4-1, Ohkubo Shinjuku-ku, Tokyo, 169 Japan
Bibliografia
  • [1] J. Coates, p-adic L-functions and Iwasawa's theory, in: Algebraic Number Fields, Durham Symposium, 1975, A. Fröhlich (ed.), Academic Press, London, 1977, 269-353.
  • [2] P. Colmez, Résidu en s = 1 des fonctions zêta p-adiques, Invent. Math. 91 (1988), 371-389.
  • [3] R. Greenberg, On the structure of certain Galois groups, Invent. Math. 47 (1978), 85-99.
  • [4] K. Iwasawa, On $ℤ_l$-extensions of algebraic number fields, Ann. of Math. 98 (1973), 246-326.
  • [5] R. W. K. Odoni, On Gauss sums $(mod p^n)$, Bull. London Math. Soc. 5 (1973), 325-327.
  • [6] W. Sinnott, On p-adic L-functions and the Riemann-Hurwitz genus formula, Compositio Math. 53 (1984), 3-17.
  • [7] L. C. Washington, Units of irregular cyclotomic fields, Illinois J. Math. 23 (1979), 635-647.
  • [8] L. C. Washington, Introduction to Cyclotomic Fields, Grad. Texts in Math. 83, Springer, New York, 1982.
  • [9] L. C. Washington, Kummer's lemma for prime power cyclotomic fields, J. Number Theory 40 (1992), 165-173.
  • [10] A. Wiles, The Iwasawa conjecture for totally real fields, Ann. of Math. 131 (1990), 493-540.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav81i1p37bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.