PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1997 | 80 | 3 | 277-288
Tytuł artykułu

The least prime primitive root and the shifted sieve

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
80
Numer
3
Strony
277-288
Opis fizyczny
Daty
wydano
1997
otrzymano
1996-10-21
Twórcy
autor
  • Department of Mathematics, University of Michigan, 525 East University-2072 East Hall, Ann Arbor, Michigan 48109-1109, U.S.A.
Bibliografia
  • [1] H. Davenport, Multiplicative Number Theory, 2nd ed., Springer, New York, 1980.
  • [2] P. D. T. A. Elliott, The distribution of primitive roots, Canad. J. Math. 21 (1969), 822-841.
  • [3] H. Halberstam and H.-E. Richert, Sieve Methods, Academic Press, London, 1974.
  • [4] H. Iwaniec, On the problem of Jacobsthal, Demonstratio Math. 11 (1978), 225-231.
  • [5] G. Martin, Uniform bounds for the least almost-prime primitive root, submitted.
  • [6] A. Nongkynrih, On prime primitive roots, Acta Arith. 72 (1995), 45-53.
  • [7] V. Shoup, Searching for primitive roots in finite fields, Math. Comp. 58 (1992), 369-380.
  • [8] Y. Wang, On the least primitive root of a prime, Sci. Sinica 10 (1961), 1-14.
  • [9] W. P. Zhang, On the density of zeros of the Dirichlet L-function, Acta Math. Sinica 31 (1988), 326-331.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav80i3p277bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.