PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1997 | 80 | 1 | 77-82
Tytuł artykułu

On Waring's problem with quartic polynomial summands

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
80
Numer
1
Strony
77-82
Opis fizyczny
Daty
wydano
1997
otrzymano
1996-07-26
poprawiono
1996-10-21
Twórcy
autor
  • Department of Mathematics, University of Science and Technology of China, Hefei 230026, Anhui, The People's Republic of China
Bibliografia
  • [1] Z. I. Borevich and I. R. Shafarevich, Number Theory (translated from Russian), Academic Press, 1966.
  • [2] L. K. Hua, On a generalized Waring problem, Proc. London Math. Soc. (2) 43 (1937), 161-182.
  • [3] L. K. Hua, On a generalized Waring problem, II, J. Chinese Math. Soc. 2 (1940), 175-191.
  • [4] L. K. Hua, On a Waring's problem with cubic polynomial summands, J. Indian Math. Soc. 4 (1940), 127-135.
  • [5] V. I. Nechaev, Waring's problem for polynomials, Trudy Mat. Inst. Steklov. 38 (1951), 190-243 (in Russian).
  • [6] R. C. Vaughan, On Waring's problem for smaller exponents, Proc. London Math. Soc. (3) 52 (1986), 445-463.
  • [7] R. C. Vaughan, A new iterative method in Waring's problem, Acta Math. 162 (1989), 1-70.
  • [8] H. B. Yu, On Waring's problem with polynomial summands, Acta Arith. 76 (1996), 131-144
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav80i1p77bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.