PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1997 | 80 | 1 | 61-75
Tytuł artykułu

Etude d'un terme d'erreur lié à la fonction totient de Jordan

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
FR
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
80
Numer
1
Strony
61-75
Opis fizyczny
Daty
wydano
1997
otrzymano
1996-05-13
Twórcy
  • 34, rue Limogeanne 24 000 Périgueux, France
Bibliografia
  • [1] S. D. Adhikari and A. Sankaranarayanan, On an error term related to the totient function $J_k(n)$, J. Number Theory 34 (1990), 177-188.
  • [2] P. Erdős and H. N. Shapiro, On the changes of sign of a certain error function, Canad. J. Math. 3 (1951), no. 3, 375-384, et no. 4, 385.
  • [3] H. L. Montgomery, Fluctuations in the mean of Euler's phi function, Proc. Indian Acad. Sci. Math. Sci. 97 (1987), 239-245.
  • [4] Y.-F. S. Pétermann, Oscillations d'un terme d'erreur lié à la fonction totient de Jordan, Sém. Théor. Nombres Bordeaux 3 (1991), 311-335
  • [5] J. J. Sylvester, Collected Papers IV, Cambridge, 1912, 101-109.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav80i1p61bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.