PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1997 | 79 | 3 | 249-287
Tytuł artykułu

Gaussian primes

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
79
Numer
3
Strony
249-287
Opis fizyczny
Daty
wydano
1997
otrzymano
1996-11-18
Twórcy
  • Bât. 425 - Mathématique, Université de Paris-Sud, 91405 Orsay Cedex, France
  • Department of Mathematics, Rutgers University, New Brunswick, New Jersey 08903, U.S.A.
Bibliografia
  • [B1] E. Bombieri, On twin almost primes, Acta Arith. 28 (1975), 177-193; Acta Arith. 28 (1976), 457-461.
  • [B2] E. Bombieri, The asymptotic sieve, Rend. Accad. Naz. XL (5), 1/2 (1975/76).
  • [C] M. Coleman, The Rosser-Iwaniec sieve in number fields, with an application, Acta Arith. 65 (1993), 53-83.
  • [DH] H. Davenport and H. Halberstam, The values of a trigonometric polynomial at well spaced points, Mathematika 13 (1966), 91-96.
  • [D] W. Duke, Some problems in multidimensional analytic number theory, Acta Arith. 52 (1989), 203-228.
  • [DFI] W. Duke, J. Friedlander and H. Iwaniec, Equidistribution of roots of a quadratic congruence to prime moduli, Ann. of Math. 141 (1995), 423-441.
  • [F] E. Fogels, On the zeros of Hecke's L-functions I, II, III, Acta Arith. 7 (1962), 87-106, 131-147, 225-240.
  • [FI] J. Friedlander and H. Iwaniec, Bombieri's sieve, in: Analytic Number Theory, Proceedings of a Conference in Honor of Heini Halberstam, Progr. Math. 138, Birkhäuser, 1996, 411-430.
  • [GR] I. S. Gradshteyn and I. M. Ryzhik, Tables of Integrals, Series, and Products, Academic Press, London, 1965.
  • [H] E. Hecke, Eine neue Art von Zetafunktionen und ihre Beziehungen zur Verteilung der Primzahlen II, Math. Z. 6 (1920), 11-51.
  • [IR] K. Ireland and M. Rosen, A Classical Introduction to Modern Number Theory, 2nd ed., Springer, 1982.
  • [I] H. Iwaniec, Rosser's sieve, Acta Arith. 36 (1980), 171-202.
  • [J] E. Jacobsthal, Über die Darstellung der Primzahlen der Form 4n+1 als Summe zweier Quadrate, J. Reine Angew. Math. 132 (1907), 238-245.
  • [K] J. P. Kubilius, On some problems in geometry of prime numbers, Mat. Sb. 31 (73) (1952), 507-542 (in Russian).
  • [MV] H. L. Montgomery and R. C. Vaughan, Hilbert's inequality, J. London Math. Soc. (2) 8 (1974), 73-82.
  • [P] J. Pomykała, Cubic norms represented by quadratic sequences, Colloq. Math. 66 (1994), 283-297.
  • [R] G. J. Rieger, Über die Summe aus einem Quadrat und einem Primzahlquadrat, J. Reine Angew. Math. 231 (1968), 89-100.
  • [S] A. Selberg, Lectures on Sieves, Collected Papers, Vol. II, Springer, 1991.
  • [V] R. C. Vaughan, Mean value theorems in prime number theory, J. London Math. Soc. 10 (1975), 153-162.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav79i3p249bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.