PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1997 | 79 | 3 | 193-204
Tytuł artykułu

A special case of Vinogradov's mean value theorem

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
79
Numer
3
Strony
193-204
Opis fizyczny
Daty
wydano
1997
otrzymano
1996-02-11
Twórcy
  • Mathematics Department, Huxley Building, Imperial College, 180 Queen's Gate, London, SW7 2BZ, U.K.
autor
  • Mathematics Department, University of Michigan, Ann Arbor, Michigan 48109-1003, U.S.A.
Bibliografia
  • [1] J. W. S. Cassels and R. C. Vaughan, Obituary: Ivan Matveevich Vinogradov, Bull. London Math. Soc. 17 (1985), 584-600; see Biogr. Mem. Fellows Royal Society 31 (1985), 613-631.
  • [2] G. H. Hardy and E. M. Wright, An Introduction to the Theory of Numbers, 5th ed., 4th reprint, Clarendon Press, Oxford, 1989.
  • [3] L.-K. Hua, Additive Theory of Prime Numbers, Amer. Math. Soc., Providence, 1965.
  • [4] N. N. Rogovskaya, An asymptotic formula for the number of solutions of a system of equations, in: Diophantine Approximations, Part II, Moskov. Gos. Univ., Moscow, 1986, 78-84 (in Russian).
  • [5] R. C. Vaughan and T. D. Wooley, On a certain nonary cubic form and related equations, Duke Math. J. 80 (1995), 669-735.
  • [6] I. M. Vinogradov, Selected Works, Springer, Berlin, 1985.
  • [7] T. D. Wooley, Quasi-diagonal behaviour in certain mean value theorems of additive number theory, J. Amer. Math. Soc. 7 (1994), 221-245.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav79i3p193bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.