PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1997 | 79 | 1 | 93-101
Tytuł artykułu

On the greatest prime factor of (ab + 1) (ac + 1) (bc + 1)

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
79
Numer
1
Strony
93-101
Opis fizyczny
Daty
wydano
1997
otrzymano
1996-06-30
Twórcy
  • Department of Pure Mathematics, University of Waterloo, Waterloo, Ontario, Canada N2L 3G1
autor
  • Mathematical Institute, R.U. Leiden, 2333 CA Leiden, The Netherlands
Bibliografia
  • [1] J.-H. Evertse, On sums of S-units and linear recurrences, Compositio Math. 53 (1984), 225-244.
  • [2] K. Győry, personal communication.
  • [3] K. Győry, A. Sárközy and C. L. Stewart, On the number of prime factors of integers of the form ab + 1, Acta Arith. 74 (1996), 365-385.
  • [4] A. J. van der Poorten and H. P. Schlickewei, The growth conditions for recurrence sequences, Macquarie Univ. Math. Rep. 82-0041, North Ryde, Australia, 1982.
  • [5] A. J. van der Poorten and H. P. Schlickewei, Additive relations in fields, J. Austral. Math. Soc. (A) 51 (1991), 154-170.
  • [6] H. P. Schlickewei, The p-adic Thue-Siegel-Roth-Schmidt Theorem, Arch. Math. (Basel) 29 (1977), 267-270.
  • [7] M. Waldschmidt, Minorations de combinaisons linéaires de logarithmes de nombres algébriques, Canad. J. Math. 45 (1993), 176-224.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav79i1p93bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.