PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1996-1997 | 78 | 1 | 37-74
Tytuł artykułu

Propriétés multiplicatives des valeurs de certains polynômes en deux variables

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
FR
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
78
Numer
1
Strony
37-74
Opis fizyczny
Daty
wydano
1996
otrzymano
1996-01-24
Twórcy
autor
  • Département de Mathématiques, Université de Nancy I, B.P. 239, 54 506 Vandœuvre-lès-Nancy Cedex, France
Bibliografia
  • [B] E. Bombieri, On exponential sums in finite fields, Amer. J. Math. 88 (1966), 71-105.
  • [B-F] J. Brüdern et E. Fouvry, Le crible à vecteurs, Compositio Math. 102 (1996), 337-355.
  • [D] C. Dartyge, Propriétés multiplicatives des valeurs de certains polynômes, Thèse de doctorat ès sciences, Université de Paris XI, Orsay, 1994.
  • [D-I] J.-M. Deshouillers and H. Iwaniec, On the greatest prime factor of n²+1, Ann. Inst. Fourier (Grenoble) 32 (4) (1982), 1-11.
  • [G1] G. Greaves, On the divisor-sum problem for binary cubic forms, Acta Arith. 17 (1970), 1-28.
  • [G2] G. Greaves, Large prime factors of binary forms, J. Number Theory 3 (1971), 35-59, and Corrigendum, Acta Arith. 9 (1977), 561-562.
  • [G3] G. Greaves, An application of a theorem of Barban, Davenport and Halberstam, Bull. London Math. Soc. 6 (1974), 1-9.
  • [G4] G. Greaves, Power-free values of binary forms, Quart. J. Math. Oxford (2) 43 (1992), 45-65.
  • [H-R] H. Halberstam and H.-E. Richert, Sieve Methods, Academic Press, London, 1974.
  • [HB] D.-R. Heath-Brown, The square sieve and consecutive square-free numbers, Math. Ann. 266 (1984), 251-259.
  • [H1] C. Hooley, On the greatest prime factor of a cubic polynomial, J. Reine Angew. Math. 303/304 (1978), 21-50.
  • [H2] C. Hooley, On exponential sums and certain of their applications, in: Journées Arithmétiques, London Math. Soc. Lecture Note Ser. 56, Cambridge Univ. Press, 1980, 92-122.
  • [I] H. Iwaniec, A new form of the error term in the linear sieve, Acta Arith. 37 (1980), 307-320.
  • [K-L] N. M. Katz et G. Laumon, Transformation de Fourier et majoration de sommes d'exponentielles, Publ. Math. I.H.E.S. 62 (1985), 361-418.
  • [L] G. Laumon, Majoration de sommes d'exponentielles attachées aux hypersurfaces diagonales, Ann. Sci. École Norm. Sup. (4) 16 (1983), 1-58.
  • [N1] T. Nagell, Généralisation d'un théorème de Tchebycheff, J. Math. Pures Appl. 4 (1921), 343-356.
  • [N2] T. Nagell, Introduction to the Number Theory, New York, 1951.
  • [P] V. A. Plaksin, An asymptotic formula for the number of solutions of a nonlinear equation for prime numbers, Math. USSR-Izv. 18 (1982), 275-348.
  • [Si] J. H. Silverman, The Arithmetic of Elliptic Curves, Grad. Texts in Math. 106, Springer, New York, 1986.
  • [Sm] H. J. S. Smith, Report on the Theory of Numbers, Chelsea, New York, 1965.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav78i1p37bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.