PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1996-1997 | 78 | 1 | 19-35
Tytuł artykułu

Meilleures approximations d'un élément du tore 𝕋² et géométrie de la suite des multiples de cet élément

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
FR
Abstrakty
Twórcy
  • Université de Haute Alsace, 4, rue des Frères Lumière, 68093 Mulhouse, France
Bibliografia
  • [Ca] J. W. S. Cassels, An Introduction to Diophantine Approximation, Cambridge Tracts in Math. and Math. Phys. 45, Cambridge Univ. Press, 1965.
  • [Ch] N. Chevallier, Distances dans la suite des multiples d'un point du tore à deux dimensions, Acta Arith. 74 (1996), 47-59.
  • [H-W] G. H. Hardy and E. M. Wright, An Introduction to the Theory of Numbers, 4th ed., Oxford University Press, 1971.
  • [L1] J. C. Lagarias, Some new results in simultaneous Diophantine approximation, in: Proc. of the Queen's Number Theory Conference 1979, P. Ribenboim (ed.), Queen's Papers in Pure and Appl. Math. 54, 1980, 453-474.
  • [L2] J. C. Lagarias, Best simultaneous Diophantine approximations I. Growth rates of best approximations denominators, Trans. Amer. Math. Soc. 272 (1982), 545-554.
  • [L3] J. C. Lagarias, Best simultaneous Diophantine approximations II. Behavior of consecutive best approximations, Pacific J. Math. 102 (1982), 61-88.
  • [L4] J. C. Lagarias, Geodesic multidimensional continued fractions, Proc. London Math. Soc. (3) 69 (1994), 464-488.
  • [Sp] V. G. Sprindžuk, Metric Theory of Diophantine Approximations, V. H. Winston & Sons, Washington, D.C., 1979.
  • [Sz-Só] G. Szekeres and V. T. Sós, Rational approximation vectors, Acta Arith. 49 (1988), 255-261.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav78i1p19bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.