PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1996 | 77 | 1 | 77-96
Tytuł artykułu

Convergents of folded continued fractions

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Czasopismo
Rocznik
Tom
77
Numer
1
Strony
77-96
Opis fizyczny
Daty
wydano
1996
otrzymano
1995-10-20
Twórcy
  • CNRS, LRI, Bâtiment 490, F-91405 Orsay Cedex, France
autor
  • Department of Computer Science, University of Waterloo, Waterloo, Ontario N2L 3G1, Canada
  • Mathématiques et Informatique, Université Bordeaux I, 351, cours de la Libération, F-33405 Talence Cedex, France
  • School of MPCE, Macquarie University, North Ryde, New South Wales 2109, Australia
  • Department of Computer Science, University of Waterloo, Waterloo, Ontario N2L 3G1, Canada
Bibliografia
  • [1] J.-P. Allouche and J. O. Shallit, The ring of k-regular sequences, Theoret. Comput. Sci. 98 (1992), 163-187.
  • [2] E. Artin, Quadratische Körper im Gebiet der höheren Kongruenzen I, II, Math. Z. 19 (1924), 153-246. Reprinted in Collected Papers, pp. 1-104.
  • [3] L. E. Baum and M. M. Sweet, Continued fractions of algebraic power series in characteristic 2, Ann. of Math. 103 (1976), 593-610.
  • [4] A. Blanchard and M. Mendès France, Symétrie et transcendance, Bull. Sci. Math. 106 (1982), 325-335.
  • [5] F. M. Dekking, M. Mendès France and A. J. van der Poorten, Folds!, Math. Intelligencer 4 (1982), 130-138, 173-181, 190-195.
  • [6] R. L. Graham, D. E. Knuth and O. Patashnik, Concrete Mathematics, Addison-Wesley, 1989.
  • [7] G. H. Hardy and E. M. Wright, An Introduction to the Theory of Numbers, 5th ed., Oxford University Press, 1989.
  • [8] M. Kmošek, Continued fraction expansion of some irrational numbers, Master's thesis, Uniwersytet Warszawski, 1979 (in Polish).
  • [9] D. E. Knuth, Seminumerical Algorithms, Vol. II of The Art of Computer Programming, Addison-Wesley, 1981.
  • [10] G. Köhler, Some more predictable continued fractions, Monatsh. Math. 89 (1980), 95-100.
  • [11] B. de Mathan, Approximations diophantiennes dans un corps local, Bull. Soc. Math. France Suppl. Mém. 21 (1970), 1-93.
  • [12] M. Mendès France, Principe de la symétrie perturbée, in: M.-J. Bertin (ed.), Séminaire de Théorie des Nombres, Paris 1979-80; Séminaire Delange-Pisot-Poitou, Birkhäuser, 1981, 77-98.
  • [13] M. Mendès France and A. J. van der Poorten, Arithmetic and analytic properties of paper folding sequences, Bull. Austral. Math. Soc. 24 (1981), 123-131.
  • [14] M. Mendès France and A. J. van der Poorten, Some explicit continued fraction expansions, Mathematika 38 (1991), 1-9.
  • [15] A. J. van der Poorten and J. O. Shallit, Folded continued fractions, J. Number Theory 40 (1992), 237-250.
  • [16] J. Roberts, Elementary Number Theory: A Problem Oriented Approach, MIT Press, 1978.
  • [17] O. Salon, Suites automatiques à multi-indices et algébricité, C. R. Acad. Sci. Paris 305 (1987), 501-504.
  • [18] O. Salon, Propriétés arithmétiques des automates multidimensionnels, PhD thesis, Université de Bordeaux I, 1989.
  • [19] J. O. Shallit, Simple continued fractions for some irrational numbers, J. Number Theory 11 (1979), 209-217.
  • [20] J. O. Shallit, Explicit descriptions of some continued fractions, Fibonacci Quart. 20 (1982), 77-81.
  • [21] J. O. Shallit, Simple continued fractions for some irrational numbers, II, J. Number Theory 14 (1982), 228-231.
  • [22] N. J. A. Sloane and S. Plouffe, The Encyclopedia of Integer Sequences, Academic Press, 1995.
  • [23] M. A. Stern, Über eine zahlentheoretische Funktion, J. Reine Angew. Math. 55 (1858), 193-220.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav77i1p77bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.