PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1996 | 77 | 1 | 23-56
Tytuł artykułu

On a permutation group related to ζ(2)

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
77
Numer
1
Strony
23-56
Opis fizyczny
Daty
wydano
1996
otrzymano
1995-09-19
poprawiono
1996-01-24
Twórcy
autor
  • Département de Mathématiques, U.F.R. MIM, Université de Metz, Ile du Saulcy, 57045 Metz cedex 1, France
autor
  • Dipartimento di Matematica, Università di Pisa, Via Buonarroti 2, 56127 Pisa, Italy
Bibliografia
  • [1] F. Beukers, A note on the irrationality of ζ(2) and ζ(3), Bull. London Math. Soc. 11 (1979), 268-272.
  • [2] A. C. Dixon, On a certain double integral, Proc. London Math. Soc. (2) 2 (1905), 8-15.
  • [3] R. Dvornicich and C. Viola, Some remarks on Beukers' integrals, in: Colloq. Math. Soc. János Bolyai 51, Budapest, 1987, 637-657.
  • [4] A. Erdélyi et al., Higher Transcendental Functions (Bateman Manuscript Project), Vol. 1, McGraw-Hill, New York, 1953.
  • [5] M. Hata, Legendre type polynomials and irrationality measures, J. Reine Angew. Math. 407 (1990), 99-125.
  • [6] M. Hata, Rational approximations to π and some other numbers, Acta Arith. 63 (1993), 335-349.
  • [7] M. Hata, A note on Beukers' integral, J. Austral. Math. Soc. A 58 (1995), 143-153.
  • [8] G. Rhin and C. Viola, On the irrationality measure of ζ(2), Ann. Inst. Fourier (Grenoble) 43 (1993), 85-109.
  • [9] E. A. Rukhadze, A lower bound for the approximation of ln 2 by rational numbers, Vestnik Moskov. Univ. Ser. I Mat. Mekh. 1987 (6), 25-29 (in Russian).
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav77i1p23bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.