PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1996 | 76 | 3 | 285-304
Tytuł artykułu

Développement en fraction continue à l'entier le plus proche, idéaux α-réduits et un problème d'Eisenstein

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
FR
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
76
Numer
3
Strony
285-304
Opis fizyczny
Daty
wydano
1996
otrzymano
1995-07-14
poprawiono
1995-11-02
Twórcy
  • Département de Mathématiques, Université de Nancy I, B.P. 239, 54506 Vandœuvre-lès-Nancy Cedex, France
  • Department of Mathematics, Osaka Electro-Communication University, Neyagawa, Osaka, Japon
Bibliografia
  • [1] G. Eisenstein, Aufgaben, J. Reine Angew. Math. 27 (1844), 86-87 (Werke I, Chelsea, New York, 1975, 111-112).
  • [2] C. F. Gauss, Arithmetische Untersuchungen (Disquisitiones Arithmeticae), Chelsea, New York, 1965.
  • [3] G. H. Hardy and E. M. Wright, An Introduction to the Theory of Numbers, 5ème éd., Oxford University Press, 1989.
  • [4] A. Hurwitz, Über eine besondere Art der Kettenbrüchen-Entwicklung reelle Grössen, Acta Math. 12 (1889), 367-405.
  • [5] N. Ishii, P. Kaplan and K. S. Williams, On Eisenstein's problem, Acta Arith. 54 (1990), 323-345.
  • [6] P. Kaplan, Idéaux k-réduits des ordres des corps quadratiques réels, J. Math. Soc. Japan 47 (1995), 171-181.
  • [7] P. Kaplan et P. A. Leonard, Idéaux négativement réduits d'un corps quadratique réel et un problème d'Eisenstein, Enseign. Math. 39 (1993), 196-210.
  • [8] P. Kaplan and K. S. Williams, Pell's equations X² - mY² = -1, -4 and continued fractions, J. Number Theory 23 (1986), 169-182.
  • [9] P. Kaplan and K. S. Williams, The distance between ideals in the orders of a real quadratic field, Enseign. Math. 36 (1990), 321-358.
  • [10] P. G. Lejeune Dirichlet und R. Dedekind, Vorlesungen über Zahlentheorie, Chelsea, New York, 1968.
  • [11] Y. Mimura, On odd solutions of the equation X² - DY² = 4, dans: Proc. Sympos. Analytic Number Theory and Related Topics, Gakushuin University, Tokyo, 1992, 110-118.
  • [12] H. C. Williams, Eisenstein problem and continued fractions, Utilitas Math. 37 (1990), 145-158.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav76i3p285bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.