PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1996 | 76 | 1 | 85-97
Tytuł artykułu

Complexité de suites engendrées par des récurrences unipotentes

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
FR
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
76
Numer
1
Strony
85-97
Opis fizyczny
Daty
wydano
1996
otrzymano
1995-05-27
Twórcy
  • Laboratoire de Mathématiques Discrètes, UPR 9016, 163, Avenue de Luminy, Case 930, 13288 Marseille Cedex 9, France
  • Laboratoire de Mathématiques Discrètes, UPR 9016, 163, Avenue de Luminy, Case 930, 13288 Marseille Cedex 9, France
Bibliografia
  • [A] J.-P. Allouche, Sur la complexité des suites infinies, Bull. Belg. Math. Soc. 1 (1994), 133-143.
  • P. Arnoux, C. Mauduit, I. Shiokawa and J. I. Tamura, Complexity of sequences defined by billiards in the cube, Bull. Soc. Math. France 122 (1994), 1-12.
  • [AR] P. Arnoux et G. Rauzy, Représentation géométrique de suites de complexité 2n+1, Bull. Soc. Math. France 119 (1991), 199-215.
  • [CH] E. M. Coven and G. A. Hedlund, Sequences with minimal block growth, Math. Systems Theory 7 (1973), 138-153.
  • [F] H. Furstenberg, Strict ergodicity and transformation of the torus, Amer. J. Math. 83 (1961), 573-601.
  • [GKP] R. L. Graham, D. E. Knuth and O. Patashnik, Concrete Mathematics, Addison-Wesley, 1988.
  • [H] G. A. Hedlund, Sturmian minimal sets, Amer. J. Math. 66 (1944), 605-620.
  • [HM] G. A. Hedlund and M. Morse, Symbolic dynamics II. Sturmian trajectories, Amer. J. Math. 62 (1940), 1-42.
  • [Hu] P. Hubert, Complexité de suites définies par des billards rationnels, Bull. Soc. Math. France 123 (1995), 257-270.
  • [M] G. Meigniez, communication personnelle.
  • [MF] M. Mendès-France, Nombres normaux. Applications aux fonctions pseudo-aléatoires, J. Anal. Math. 20 (1967), 1-56.
  • [Mo1] B. Mossé, Reconnaissabilité des substitutions et complexité des suites automatiques, Bull. Soc. Math. France 124 (1996), 101-118.
  • [Mo2] B. Mossé, On the complexity of fixed points of substitutions, Institut de Mathématiques de Luminy, prétirage 96-06, 1996.
  • [P] M. Paul, Minimal symbolic flows having minimal block growth, Math. Systems Theory 8 (1974), 309-315.
  • [R] G. Rauzy, Suites à termes dans un alphabet fini, Séminaire Théorie des Nombres de Bordeaux, t. 25, 1982-1983, 2501-2516.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav76i1p85bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.