PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1996 | 75 | 4 | 297-320
Tytuł artykułu

Symmetry and specializability in continued fractions

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
75
Numer
4
Strony
297-320
Opis fizyczny
Daty
wydano
1996
otrzymano
1995-06-23
poprawiono
1995-10-30
Twórcy
autor
  • Department of Mathematics, Harvard University, Cambridge, Massachusetts 02138, U.S.A.
Bibliografia
  • [1] A. Blanchard et M. Mendès France, Symétrie et transcendance, Bull. Sci. Math. 106 (1982), 325-335
  • [2] R. Graham, D. Knuth and O. Patashnik, Concrete Mathematics, Addison-Wesley, Reading, 1989.
  • [3] G. H. Hardy and E. M. Wright, An Introduction to the Theory of Numbers, Oxford University Press, Oxford, 1979.
  • [4] M. Kmošek, Continued fraction expansion of some irrational numbers, Master's Thesis, Uniwersytet Warszawski, Warszawa, 1979 (in Polish).
  • [5] G. Köhler, Some more predictable continued fractions, Monatsh. Math. 89 (1980), 95-100.
  • [6] M. Mendès France, Sur les fractions continues limitées, Acta Arith. 23 (1973), 207-215.
  • [7] M. Mendès France and A. J. van der Poorten, Some explicit continued fraction expansions, Mathematika 38 (1991), 1-9.
  • [8] A. Ostrowski, Über einige Verallgemeinerungen des Eulerschen Produktes $∏^∞_{ν=0} (1 + x^{2^ν}) = 1/(1-x)$, Verh. Naturf. Ges. Basel 2 (1929), 153-214.
  • [9] A. J. van der Poorten and J. Shallit, Folded continued fractions, J. Number Theory 40 (1992), 237-250.
  • [10] A. J. van der Poorten and J. Shallit, A specialised continued fraction, Canad. J. Math. 45 (1993), 1067-1079.
  • [11] J. Shallit, Simple continued fractions for some irrational numbers, J. Number Theory 11 (1979), 209-217.
  • [12] J. Shallit, Simple continued fractions for some irrational numbers II, J. Number Theory 14 (1982), 228-231.
  • [13] J. Tamura, Explicit formulae for certain series representing quadratic irrationals, in: Number Theory and Combinatorics, J. Akiyama et al. (eds.), World Scientific, Singapore, 1985, 369-381.
  • [14] J. Tamura, Symmetric continued fractions related to certain series, J. Number Theory 38 (1991), 251-264.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav75i4p297bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.