PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1996 | 75 | 3 | 287-295
Tytuł artykułu

A note on the equation $ax^n - by^n = c$

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
75
Numer
3
Strony
287-295
Opis fizyczny
Daty
wydano
1996
otrzymano
1995-07-16
poprawiono
1995-11-17
Twórcy
  • Institut de Mathématiques, Université Louis Pasteur, 7, rue René Descartes, 67084 Strasbourg, France
Bibliografia
  • [B] A. Baker, On the representation of integers by binary forms, Philos. Trans. Roy. Soc. London Ser. A 263 (1968), 173-191.
  • [LMN] M. Laurent, M. Mignotte et Y. Nesterenko, Formes linéaires en deux logarithmes et déterminants d'interpolation, J. Number Theory 55 (1995), 285-321.
  • [M] L. J. Mordell, Diophantine Equations, Academic Press, London, 1969.
  • [S] C. L. Siegel, Die Gleichung $ax^r-by^r = c$, Math. Ann. 144 (1937), 57-68. Also Gesammelte Abhandlungen, II (1966).
  • [Sh] T. N. Shorey, Linear forms in the logarithms of algebraic numbers with small coefficients I, J. Indian Math. Soc. 38 (1974), 271-284.
  • [ST] T. N. Shorey and R. Tijdeman, Exponential Diophantine Equations, Cambridge University Press, 1986.
  • [Th] A. Thue, Berechnung aller Lösungen gewisser Gleichungen der Form $ax^r-by^r = f$, Vid. Selskap Skrifter Kristiana Mat. Natur. Kl. (1918), No 4.
  • [Ti] R. Tijdeman, Some applications of Baker's sharpened bounds to diophantine equations, Séminaire Delange-Pisot-Poitou, 1974/75, Exp. 27, Paris, 7 pp.
  • [W] M. Waldschmidt, Minorations de combinaisons linéaires de logarithmes de nombres algébriques, Canad. J. Math. 45 (1993), 176-224
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav75i3p287bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.