PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1996 | 74 | 4 | 311-327
Tytuł artykułu

Ergodic properties of generalized Lüroth series

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
74
Numer
4
Strony
311-327
Opis fizyczny
Daty
wydano
1996
otrzymano
1994-12-29
poprawiono
1995-08-01
Twórcy
  • Mathematics Department, University of South Alabama, Mobile, Alabama 36688, U.S.A.
  • Department of Mathematics, University of Oregon, Corvallis, Oregon 97331, U.S.A.
autor
  • Universiteit Utrecht, Department of Mathematics, Budapestlaan 6, P.O. Box 80.000, 3508TA Utrecht, the Netherlands
  • Technische Universiteit Delft, TWI (SSOR), Mekelweg 4, 2628 CD Delft, the Netherlands
Bibliografia
  • [B] J. R. Brown, Ergodic Theory and Topological Dynamics, Academic Press, New York, 1976.
  • [BJW] W. Bosma, H. Jager and F. Wiedijk, Some metrical observations on the approximation by continued fractions, Indag. Math. 45 (1983), 281-299.
  • [CFS] I. P. Cornfeld, S. V. Fomin and Ya. G. Sinai, Ergodic Theory, Grundlehren Math. Wiss. 245, Springer, New York, 1982.
  • [FS] C. Frougny and B. Solomyak, Finite beta-expansions, Ergodic Theory Dynamical Systems 12 (1992), 713-723.
  • [G] J. Galambos, Representations of Real Numbers by Infinite Series, Lecture Notes in Math. 502, Springer, Berlin, 1982.
  • [J] H. Jager, On decimal expansions, Zahlentheorie, Berichte aus dem Mathematische Forschungsinstitut Oberwolfach 5 (1971), 67-75.
  • [JdV] H. Jager and C. de Vroedt, Lüroth series and their ergodic properties, Indag. Math. 31 (1968), 31-42.
  • S. Kalpazidou, A. Knopfmacher and J. Knopfmacher, Lüroth-type alternating series representations for real numbers, Acta Arith. 55 (1990), 311-322.
  • S. Kalpazidou, A. Knopfmacher and J. Knopfmacher, Metric properties of alternating Lüroth series, Portugal. Math. 48 (1991), 319-325.
  • [K] C. Kraaikamp, A new class of continued fraction expansions, Acta Arith. 57 (1991), 1-39.
  • [Li] P. Liardet, MR: 93m:11077.
  • [Lu] J. Lüroth, Ueber eine eindeutige Entwickelung von Zahlen in eine unendliche Reihe, Math. Ann. 21 (1883), 411-423.
  • [Pa] W. Parry, On the β-expansions of real numbers, Acta Math. Acad. Sci. Hungar. 11 (1960), 401-416.
  • [Pe] O. Perron, Irrationalzahlen, de Gruyter, Berlin, 1960.
  • [R] V. A. Rohlin, Exact endomorphisms of a Lebesgue space, Izv. Akad. Nauk SSSR Ser. Mat. 24 (1960) (in Russian); English translation: Amer. Math. Soc. Transl. Ser. 2, 39 (1969), 1-36.
  • [Sa] T. Šalát, Zur metrischen Theorie der Lürothschen Entwicklungen der reellen Zahlen, Czech. Math. J. 18 (1968), 489-522.
  • [So] B. Solomyak, Personal communication with C. Kraaikamp, Seattle, July 9, 1991.
  • [V] W. Vervaat, Success Epochs in Bernoulli Trails with Applications in Number Theory, Math. Centre Tracts 42, Amsterdam, 1972.
  • [W] P. Walters, An Introduction to Ergodic Theory, Grad. Texts in Math. 79, Springer, New York, 1982.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav74i4p311bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.