PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1996 | 74 | 2 | 97-105
Tytuł artykułu

Partitions with numbers in their gaps

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
74
Numer
2
Strony
97-105
Opis fizyczny
Daty
wydano
1996
otrzymano
1994-10-26
poprawiono
1995-05-05
Twórcy
  • Department of Mathematics, University of Illinois at Urbana Champaign, 273 Altgeld Hall, MC-382, 1409 West Green Street, Urbana, Illinois 61801, U.S.A.
Bibliografia
  • [1] K. Alladi and B. Gordon, Generalizations of Schur's partition theorem, Manuscr. Math. 79 (1993), 113-126.
  • [2] G. E. Andrews, q-series: Their Development and Application in Analysis, Number Theory, Combinatorics, Physics, and Computer Algebra, CBMS Regional Conf. Ser. in Math. 66, Amer. Math. Soc., Providence, R.I., 1986.
  • [3] G. E. Andrews, The Theory of Partitions, Encyclopedia Math. Appl., Vol. 2, Addison-Wesley, Reading, 1976. (Reissued: Cambridge University Press, London, 1985.)
  • [4] D. Bowman, Modified convergence for q-continued fractions defined by functional relations, in: Proc. Rademacher Centenary Conference, to appear.
  • [5] G. Gasper and M. Rahman, Basic Hypergeometric Series, Cambridge Univ. Press, 1990.
  • [6] B. Gordon, Some continued fractions of the Rogers-Ramanujan type, Duke Math. J. 32 (1965), 741-748.
  • [7] M. Hirschhorn, Developments in the theory of partitions, Dissertation, University of New South Wales, 1979.
  • [8] O. Perron, Die Lehre von den Kettenbrüchen, Vol. 2, Teubner, Stuttgart, 1957.
  • [9] I. Schur, Zur additiven Zahlentheorie, S.-B. Preuss. Akad. Wiss. Phys.-Math. Kl. 1926, 488-495. (Reprinted in I. Schur, Gessammelte Abhandlungen, Vol. 3, Springer, Berlin, 1973, 43-50.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav74i2p97bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.