PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1996 | 74 | 2 | 107-119
Tytuł artykułu

On cyclotomic ℤ ₚ-extensions of real quadratic fields

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Czasopismo
Rocznik
Tom
74
Numer
2
Strony
107-119
Opis fizyczny
Daty
wydano
1996
otrzymano
1994-12-08
poprawiono
1995-07-11
Twórcy
autor
  • Department of Mathematics, School of Science and Engineering, Waseda University, 3-4-1, Okubo Shinjuku-Ku, Tokyo, 169 Japan
Bibliografia
  • [1] J. Coates, p-adic L-functions and Iwasawa's theory, in: Algebraic Number Fields, Durham Symposium, 1975, A. Fröhlich (ed.), Academic Press, 1977, 269-353.
  • [2] L. Federer, P-adic L-functions, regulators, and Iwasawa modules, Ph.D. Thesis, Princeton University, 1982.
  • [3] B. Ferrero and L. C. Washington, The Iwasawa invariant μₚ vanishes for abelian number fields, Ann. of Math. 109 (1979), 377-395.
  • [4] T. Fukuda and K. Komatsu, On the λ invariants of ℤₚ-extensions of real quadratic fields, J. Number Theory 23 (1986), 238-242.
  • [5] T. Fukuda and K. Komatsu, On ℤₚ-extensions of real quadratic fields, J. Math. Soc. Japan 38 (1986), 95-102.
  • [6] T. Fukuda and H. Taya, The Iwasawa λ-invariants of ℤₚ-extensions of real quadratic fields, Acta Arith. 69 (1995), 277-292.
  • [7] T. Fukuda and H. Taya, Computational research on Greenberg's conjecture for real quadratic fields, Mem. School Sci. Engrg. Waseda Univ. Tokyo 58 (1994), 175-203.
  • [8] R. Greenberg, On the Iwasawa invariants of totally real number fields, Amer. J. Math. 98 (1976), 263-284.
  • [9] K. Iwasawa, On Γ-extensions of algebraic number fields, Bull. Amer. Math. Soc. 65 (1959), 183-226.
  • [10] K. Iwasawa, Lectures on p-Adic L-Functions, Ann. of Math. Stud. 74, Princeton Univ. Press, Princeton, N.J., 1972.
  • [11] H. Taya, On the Iwasawa λ-invariants of real quadratic fields, Tokyo J. Math. 16 (1993), 121-130.
  • [12] H. Taya, Computation of ℤ₃-invariants of real quadratic fields, Math. Comp., to appear.
  • [13] L. C. Washington, Introduction to Cyclotomic Fields, Graduate Texts in Math. 83, Springer, New York, 1982.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav74i2p107bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.