PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1995 | 73 | 4 | 363-366
Tytuł artykułu

On the diophantine equation $(x^m-1)/(x-1) = y^n$

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
73
Numer
4
Strony
363-366
Opis fizyczny
Daty
wydano
1995
otrzymano
1994-07-18
poprawiono
1995-04-21
Twórcy
autor
  • Department of Mathematics, Zhanjiang Teachers' College, P.O. Box 524048, Zhanjiang, Guangdong, P.R. China
autor
  • Department of Mathematics, Zhanjiang Teachers' College, P.O. Box 524048, Zhanjiang, Guangdong, P.R. China
Bibliografia
  • [1] H. Edgar, Problems and some results concerning the diophantine equation $1 + A + A²+ ... + A^{x-1} = P^y$, Rocky Mountain J. Math. 15 (1985), 327-329.
  • [2] R. K. Guy, Unsolved Problems in Number Theory, Springer, New York, 1981.
  • [3] K. Inkeri, On the diophantine equation $a(x^m - 1)/(x - 1) = y^n$, Acta Arith. 21 (1972), 299-311.
  • [4] M.-H. Le, A note on the diophantine equation $(x^m - 1)/(x - 1) = y^n$, Acta Arith. 64 (1993), 19-28.
  • [5] M.-H. Le, A note on perfect powers of the form $x^{m-1} + ... + x + 1$, Acta Arith. 69 (1995), 91-98.
  • [6] W. Ljunggren, Noen setninger om ubestemte likninger av formen $(x^n - 1)/(x - 1) = y^q$, Norsk Mat. Tidsskr. 25 (1943), 17-20.
  • [7] R. Obláth, Une propriété des puissances parfaites, Mathesis 65 (1956), 356-364.
  • [8] W.-J. Shi, On K₄ simple groups, Kexue Tongbao 36 (1991), 1281-1283 (in Chinese).
  • [9] T. Shorey and R. Tijdeman, New applications of diophantine approximations to diophantine equations, Math. Scand. 39 (1976), 5-18.
  • [10] T. Shorey and R. Tijdeman, Exponential Diophantine Equations, Cambridge Univ. Press, 1986.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav73i4p363bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.