PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1995 | 73 | 1 | 1-28
Tytuł artykułu

On the Piatetski-Shapiro-Vinogradov Theorem

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
73
Numer
1
Strony
1-28
Opis fizyczny
Daty
wydano
1995
otrzymano
1994-05-09
Twórcy
autor
  • Institute of Mathematics, Academia Sinica, Beijing, 100080, China
Bibliografia
  • [1] A. Balog and J. Friedlander, A hybrid of theorems of Vinogradov and Piatetski-Shapiro, Pacific J. Math. 156 (1992), 45-62.
  • [2] H. Davenport, Multiplicative Number Theory, 2nd ed., Springer, New York, 1980.
  • [3] G. Harman, On the distribution of αp modulo one, J. London Math. Soc. (2) 27 (1983), 9-18.
  • [4] D. R. Heath-Brown, The Pjateckiĭ-Šapiro prime number theorem, J. Number Theory 16 (1983), 242-266.
  • [5] H. Iwaniec, A new form of the error term in the linear sieve, Acta Arith. 37 (1980), 307-320.
  • [6] C. Jia, On Pjateckiĭ-Šapiro prime number theorem (II), Science in China Ser. A 36 (1993), 913-926.
  • [7] C. Jia, On Pjateckiĭ-Šapiro prime number theorem, Chinese Ann. Math. 15B:1 (1994), 9-22.
  • [8] G. Kolesnik, Primes of the form $[n^c]$, Pacific J. Math. 118 (1985), 437-447.
  • [9] H. Q. Liu and J. Rivat, On the Pjateckiĭ-Šapiro prime number theorem, Bull. London Math. Soc. 24 (1992), 143-147.
  • [10] Chengdong Pan and Chengbiao Pan, Goldbach Conjecture, Science Press, Beijing, 1992.
  • [11] I. I. Piatetski-Shapiro, On the distribution of prime numbers in sequences of the form [f(n)], Mat. Sb. 33 (1953), 559-566 (in Russian).
  • [12] P. Shiu, A Brun-Titchmarsh theorem for multiplicative functions, J. Reine Angew. Math. 313 (1980), 161-170.
  • [13] E. Wirsing, Thin subbases, Analysis 6 (1986), 285-308.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav73i1p1bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.