PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1995 | 72 | 4 | 375-383
Tytuł artykułu

Structure galoisienne et corps de classes de rayon de conducteur 2

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
FR
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
72
Numer
4
Strony
375-383
Opis fizyczny
Daty
wydano
1995
otrzymano
1994-09-30
Twórcy
  • Departamento de Matemáticas, Facultad de Ciencias, Universidad del País Vasco, Apartado 644, 48080 Bilbao, España
Bibliografia
  • [1] B. J. Birch, Weber's class invariants, Mathematika 16 (1969), 283-294.
  • [2] E. Brown and C. J. Parry, The imaginary bicyclic biquadratic fields with class-number 1, J. Reine Angew. Math. 260 (1973), 118-120.
  • [3] E. J. Gómez Ayala, Bases normales d'entiers dans les extensions de Kummer de degré premier, J. Théor. Nombres Bordeaux 6 (1994), 95-116.
  • [4] E. Hecke, Lectures on the Theory of Algebraic Numbers, Springer, New York, 1981.
  • [5] T. Kubota, Über den bizyklischen biquadratischen Zahlkörper, Nagoya Math. J. 10 (1956), 65-85.
  • [6] S. Lang, Algebraic Number Theory, Addison-Wesley, 1970.
  • [7] S. Lang, Elliptic Functions, 2nd ed., Springer, New York, 1987.
  • [8] R. L. Long, Algebraic Number Theory, Marcel Dekker, New York, 1977.
  • [9] J. Martinet et J.-J. Payan, Sur les extensions cubiques non galoisiennes des rationnels et leur clôture galoisienne, J. Reine Angew. Math. 228 (1967), 15-37.
  • [10] R. Schertz, lettre à Ph. Cassou-Noguès du 4-2-91.
  • [11] H. Weber, Lehrbuch der Algebra, Bd. III, Braunschweig, 1908.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav72i4p375bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.