PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1995 | 72 | 4 | 335-345
Tytuł artykułu

Class numbers of certain real abelian fields

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
72
Numer
4
Strony
335-345
Opis fizyczny
Daty
wydano
1995
otrzymano
1994-08-17
poprawiono
1994-11-02
Twórcy
autor
  • Department of Mathematics, Inha University, Inchon, Korea
Bibliografia
  • [1] J. Coates and A. Wiles, On p-adic L-functions and elliptic units, J. Austral. Math. Soc. 26 (1978), 1-25.
  • [2] V. Ennola, On relations between cyclotomic units, J. Number Theory 4 (1972), 236-247.
  • [3] R. Greenberg, On the Iwasawa invariants of totally real number fields, Amer. J. Math. 98 (1976), 263-284.
  • [4] K. Iwasawa, On cohomology groups of units for ℤₚ-extensions, Amer. J. Math. 105 (1983), 189-200.
  • [5] J. M. Kim, Cohomology groups of cyclotomic units, J. Algebra 152 (1992), 514-519.
  • [6] J. M. Kim, Coates-Wiles series and Mirimanoff's polynomial, J. Number Theory, to appear.
  • [7] J. M. Kim, Units and cyclotomic units in ℤₚ-extensions, Nagoya Math. J. (1995), to appear.
  • [8] P. Ribenboim, 13 Lectures on Fermat's Last Theorem, Springer, New York, 1972.
  • [9] W. Sinnott, On the Stickelberger ideal and the circular units of a cyclotomic field, Ann. of Math. 108 (1978), 107-134.
  • [10] L. Washington, Introduction to Cyclotomic Fields, Graduate Texts in Math. 83, Springer, New York, 1980
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav72i4p335bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.