PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1995 | 72 | 4 | 311-321
Tytuł artykułu

On the exponent of the ideal class groups of imaginary extensions of $𝔽_q(x)$

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
72
Numer
4
Strony
311-321
Opis fizyczny
Daty
wydano
1995
otrzymano
1994-04-19
poprawiono
1994-12-12
Twórcy
  • Department of Mathematics and Statistics and CICMA, Concordia University, 1455 de Maisonneuve Blvd. West, Montréal, Québec, H3G 1M8, Canada
  • Dipartimento di Matematica, Terza Università degli Studi di Roma, Via C. Segre, 2/6, 00146 Roma, Italy
Bibliografia
  • [1] D. W. Boyd and H. Kisilevsky, On the exponent of the ideal class groups of complex quadratic fields, Proc. Amer. Math. Soc. 31 (1972), 433-436.
  • [2] M. D. Fried and M. Jarden, Field Arithmetic, Springer, 1986.
  • [3] V. K. Murty and J. Scherk, Effective versions of the Chebotarev density theorem for function fields, C. R. Acad. Sci. Paris Sér. I 319 (1994), 523-528.
  • [4] F. Pappalardi, On the exponent of the ideal class group of ℚ(√-d), Proc. Amer. Math. Soc., to appear.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav72i4p311bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.