PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1995 | 72 | 3 | 211-227
Tytuł artykułu

A sieve approach to the Waring-Goldbach problem, II On the seven cubes theorem

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
72
Numer
3
Strony
211-227
Opis fizyczny
Daty
wydano
1995
otrzymano
1994-10-05
Twórcy
  • Mathematisches Institut, A Pfaffenwaldring 57, 70551 Stuttgart, Germany
Bibliografia
  • [1] J. Brüdern, On Waring's problem for fifth powers and some related topics, Proc. London Math. Soc. (3) 61 (1990), 457-479.
  • [2] J. Brüdern, Sieves, the circle method, and Waring's problem for cubes, Habilitationsschrift, Göttingen 1991; Mathematica Gottingensis 51 (1991).
  • [3] J. Brüdern, A note on cubic exponential sums, in: Séminaire de Théorie des Nombres, Paris 1990-91, S. David (ed.), Progr. Math. 108, Birkhäuser, Basel, 1992, 23-34.
  • [4] J. Brüdern, A sieve approach to the Waring-Goldbach problem I: Sums of four cubes, Ann. Sci. École Norm. Sup. Paris, to appear.
  • [5] J. Brüdern and E. Fouvry, Lagrange's four squares theorem with almost prime variables, J. Reine Angew. Math. 454 (1994), 59-96.
  • [6] G. Greaves, A weighted sieve of Brun's type, Acta Arith. 40 (1981), 297-332.
  • [7] L. K. Hua, Some results in additive prime number theory, Quart. J. Math. Oxford 9 (1938), 68-80.
  • [8] L. K. Hua, Additive Theory of Prime Numbers, Providence, R. I., 1965.
  • [9] R. C. Vaughan, The Hardy-Littlewood Method, Cambridge University Press, 1981.
  • [10] R. C. Vaughan, Some remarks on Weyl sums, in: Topics in Classical Number Theory, Colloq. Math. Soc. János Bolyai 34, North-Holland, Amsterdam, 1984.
  • [11] R. C. Vaughan, On Waring's problem for cubes, J. Reine Angew. Math. 365 (1986), 121-170.
  • [12] R. C. Vaughan, On Waring's problem for cubes II, J. London Math. Soc. (2) 39 (1989), 205-218.
  • [13] R. C. Vaughan, A new iterative method in Waring's problem, Acta Math. 162 (1989), 1-71.
  • [14] G. L. Watson, A proof of the seven cubes theorem, J. London Math. Soc. 26 (1951), 153-156.
  • [15] T. D. Wooley, Large improvements in Waring's problem, Ann. of Math. 135 (1992), 131-146
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav72i3p211bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.