PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1995 | 72 | 1 | 77-100
Tytuł artykułu

Maximal sets of numbers not containing k+1 pairwise coprime integers

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
72
Numer
1
Strony
77-100
Opis fizyczny
Daty
wydano
1995
otrzymano
1994-08-26
poprawiono
1994-11-15
Twórcy
  • Fakultät für Mathematik, Universität Bielefeld, Postfach 100 131, 33501 Bielefeld, Germany
  • Fakultät für Mathematik, Universität Bielefeld, Postfach 100 131, 33501 Bielefeld, Germany
Bibliografia
  • [1] R. Ahlswede and L. H. Khachatrian, On extremal sets without coprimes, Acta Arith. 66 (1994), 89-99.
  • [2] N. G. de Bruijn, On the number of uncancelled elements in the sieve of Eratosthenes, Indag. Math. 12 (1950), 247-256.
  • [3] A. A. Buchstab, Asymptotische Abschätzungen einer allgemeinen zahlentheoretischen Funktion, Mat. Sb. (N.S.) 44 (1937), 1239-1246.
  • [4] P. Erdős, On the density of some sequences of integers, Bull. Amer. Math. Soc. 54 (1948), 685-692.
  • [5] P. Erdős, Remarks in number theory IV, Mat. Lapok 13 (1962), 228-255.
  • [6] P. Erdős, Extremal problems in number theory, in: Theory of Numbers, Proc. Sympos. Pure Math. 8, Amer. Math. Soc., Providence, R.I., 1965, 181-189.
  • [7] P. Erdős, Problems and results on combinatorial number theory, Chapt. 12 in: A Survey of Combinatorial Theory, J. N. Srivastava et al. (eds.), North-Holland, 1973.
  • [8] P. Erdős, A survey of problems in combinatorial number theory, Ann. Discrete Math. 6 (1980), 89-115.
  • [9] P. Erdős and A. Sárközy, On sets of coprime integers in intervals, Hardy-Ramanujan J. 16 (1993), 1-20.
  • [10] P. Erdős, A. Sárközy and E. Szemerédi, On some extremal properties of sequences of integers, Ann. Univ. Sci. Budapest. Eötvös 12 (1969), 131-135.
  • [11] P. Erdős, A. Sárközy and E. Szemerédi, On some extremal properties of sequences of integers, II, Publ. Math. Debrecen 27 (1980), 117-125.
  • [12] R. Freud, Paul Erdős, 80-A Personal Account, Period. Math. Hungar. 26 (2) (1993), 87-93.
  • [13] H. Halberstam and K. F. Roth, Sequences, Oxford University Press, 1966, Springer, 1983.
  • [14] R. R. Hall and G. Tenenbaum, Divisors, Cambridge Tracts in Math. 90, 1988.
  • [15] C. Szabó and G. Tóth, Maximal sequences not containing 4 pairwise coprime integers, Mat. Lapok 32 (1985), 253-257 (in Hungarian)
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav72i1p77bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.