PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1995 | 72 | 1 | 55-65
Tytuł artykułu

Une caractérisation de certaines classes d'entiers algébriques généralisant les nombres de Salem

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
FR
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
72
Numer
1
Strony
55-65
Opis fizyczny
Daty
wydano
1995
otrzymano
1993-12-06
Twórcy
  • Département de Mathématique, École Normale Supérieure de Jijel, BP 98, Ouled Aissa 18000, Algérie
Bibliografia
  • [1] M. J. Bertin, Familles fermées de nombres algébriques, Acta Arith. 39 (1981), 207-240.
  • [2] M. J. Bertin et D. W. Boyd, Une caractérisation de certaines classes de nombres de Salem, C. R. Acad. Sci. Paris Sér. I 303 (1986), 837-839.
  • [3] M. J. Bertin et D. W. Boyd, A characterization of two related classes of Salem numbers, J. Number Theory, à paraître.
  • [4] M. J. Bertin et M. Pathiaux, Conjecture de Lehmer et petits nombres de Salem, Queen's Papers in Pure and Appl. Math. 81 (1989).
  • [5] D. W. Boyd, Small Salem numbers, Duke Math. J. 44 (1977), 315-328.
  • [6] D. W. Boyd, Reciprocal polynomials having small measure, Math. Comp. 35 (1980), 1361-1377.
  • [7] D. H. Lehmer, Factorization of certain cyclotomic functions, Ann. of Math. 34 (1933), 461-479.
  • [8] R. Salem, Power series with integral coefficients, Duke Math. J. 12 (1945), 135-172.
  • [9] R. Salem, Algebraic Number and Fourier Analysis, Heath and Co., Boston, 1963.
  • [10] C. J. Smyth, On the product of the conjugates outside the unit circle of an algebraic integer, Bull. London Math. Soc. 3 (1971), 169-175.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav72i1p55bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.