PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1995 | 72 | 1 | 1-44
Tytuł artykułu

The intersection of recurrence sequences

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
72
Numer
1
Strony
1-44
Opis fizyczny
Daty
wydano
1995
otrzymano
1993-03-26
Twórcy
  • Abteilung Mathematik II, Universität Ulm, Oberer Eselsberg, D-89069 Ulm, Germany
  • Department of Mathematics, University of Colorado, Boulder, Colorado 80309-0426, U.S.A.
Bibliografia
  • [1] E. Dobrowolski, On a question of Lehmer and the number of irreducible factors of a polynomial, Acta Arith. 34 (1979), 391-401.
  • [2] J. H. Evertse, On sums of S-units and linear recurrences, Compositio Math. 53 (1984), 225-244.
  • [3] M. Laurent, Équations exponentielles polynômes et suites récurrentes linéaires, Astérisque 147-148 (1987), 121-139.
  • [4] M. Laurent, Équations exponentielles-polynômes et suites récurrentes linéaires, II, J. Number Theory 31 (1989), 121-139.
  • [5] J. H. Loxton and A. J. van der Poorten, Multiplicative dependence in number fields, Acta Arith. 42 (1983), 291-302.
  • [6] G. Pólya und G. Szegö, Aufgaben und Lehrsätze aus der Analysis, II, 4. Auflage, Springer, Berlin, 1971.
  • [7] A. J. van der Poorten and H. P. Schlickewei, The growth condition for recurrence sequences, Macquarie Univ. Math. Rep. 82-00041, North Ryde, N.S.W., 1982.
  • [8] H. P. Schlickewei, S-unit equations over number fields, Invent. Math. 102 (1990), 95-107.
  • [9] H. P. Schlickewei, Multiplicities of algebraic linear recurrences, Acta Math. 170 (1993), 151-180.
  • [10] H. P. Schlickewei and W. M. Schmidt, On polynomial-exponential equations, Math. Ann. 296 (1993), 339-361.
  • [11] H. P. Schlickewei and W. M. Schmidt, Linear equations in members of recurrence sequences, Ann. Scuola Norm. Sup. Pisa Cl. Sci. (4) 20 (1993), 219-246.
  • [12] W. M. Schmidt, Diophantine Approximations and Diophantine Equations, Lecture Notes in Math. 1467, Springer, 1990
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav72i1p1bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.