PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1995 | 71 | 1 | 1-10
Tytuł artykułu

Remarks on systems of congruence classes

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
71
Numer
1
Strony
1-10
Opis fizyczny
Daty
wydano
1995
otrzymano
1993-10-26
poprawiono
1994-08-05
Twórcy
  • Department of Mathematics, Nanjing Normal University, Nanjing 210024, Jiangsu Province, People Republic of China
  • Department of Mathematics, Institute of Chemical Technology, Technická 1905, 166 28 Prague 6, Czech Republic
Bibliografia
  • [1] M. A. Berger, A. Felzenbaum and A. S. Fraenkel, Improvements to the Newman-Znám result for disjoint covering systems, Acta Arith. 50 (1988), 1-13.
  • [2] M. A. Berger, A. Felzenbaum and A. S. Fraenkel, Disjoint covering systems with precisely one multiple modulus, Acta Arith. 50 (1988), 171-182.
  • [3] P. Erdős, Számleméleti megjegyzések IV, Mat. Lapok 13 (1962), 228-255.
  • [4] M. Newman, Roots of unity and covering sets, Math. Ann. 191 (1971), 279-282.
  • [5] Š. Porubský, Generalization of some results for exactly covering systems, Mat. Časopis Sloven. Akad. Vied. 22 (1972), 208-214.
  • [6] Š. Porubský, Covering systems and generating functions, Acta Arith. 26 (1975), 223-231.
  • [7] Š. Porubský, Natural exactly covering systems of congruences, Czechoslovak Math. J. 24 (99) (1974), 598-606.
  • [8] Š. Porubský, On m times covering systems of congruences, Acta Arith. 29 (1976), 159-169.
  • [9] S. K. Stein, Unions of arithmetic sequences, Math. Ann. 134 (1958), 289-294.
  • [10] Z.-W. Sun, An improvement of Znám-Newman's result, Chinese Quart. J. Math. 6 (1991), 90-96.
  • [11] Š. Znám, On exactly covering systems of arithmetic sequences, in: Number Theory, Colloq. Math. Soc. János Bolyai, Debrecen 1968, North-Holland, Amsterdam, 1970, 221-225.
  • [12] Š. Znám, On exactly covering systems of arithmetic sequences, Math. Ann. 180 (1969), 227-232.
  • [13] Š. Znám, Vector-covering systems of arithmetical sequences, Czechoslovak Math. J. 24 (99) (1974), 455-461.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav71i1p1bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.