PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1995 | 71 | 1 | 11-46
Tytuł artykułu

Dedekind sums for Hecke groups

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
71
Numer
1
Strony
11-46
Opis fizyczny
Daty
wydano
1995
otrzymano
1993-11-23
Twórcy
  • Mathematisch Instituut, Universiteit Utrecht, Postbus 80.010, 3508 Ta Utrecht, The Netherlands
Bibliografia
  • [1] M. Atiyah, The logarithm of the Dedekind η-function, Math. Ann. 278 (1987), 335-380.
  • [2] R. W. Bruggeman, Modular forms of varying weight. I, Math. Z. 190 (1985), 477-495.
  • [3] R. W. Bruggeman, Modular forms of varying weight. II, Math. Z. 192 (1986), 297-328.
  • [4] R. W. Bruggeman, Modular forms of varying weight. III, J. Reine Angew. Math. 371 (1986), 144-190.
  • [5] R. W. Bruggeman, Eisenstein series and the distribution of Dedekind sums, Math. Z. 202 (1989), 181-198.
  • [6] R. W. Bruggeman, On the distribution of Dedekind sums, in: Proc. Internat. Conf. Automorphic Functions and their Applications, Khabarovsk, 1988, N. Kuznetsov and V. Bykovsky (eds.), 82-89.
  • [7] R. W. Bruggeman, Dedekind sums and Fourier coefficients of modular forms, J. Number Theory 36 (1990), 289-321.
  • [8] R. W. Bruggeman, On the distribution of Dedekind sums, in: Contemp. Math. 166, Amer. Math. Soc., 1994, 197-210.
  • [9] R. W. Bruggeman, Families of Automorphic Forms, Monographs Math. 88, Birkhäuser, 1994.
  • [10] R. Dedekind, Erläuterungen zu den Fragmenten XXVIII, in: B. Riemann, Gesammelte mathematische Werke und wissenschaftlicher Nachlass, H. Weber (ed.); reprint, Dover Publ., 1953, 466-478.
  • [11] L. J. Goldstein, Dedekind sums for a Fuchsian group, I, Nagoya Math. J. 50 (1973), 21-47.
  • [12] L. J. Goldstein, Errata for Dedekind sums for a Fuchsian group, I, Nagoya Math. J. 53 (1974), 235-237.
  • [13] L. J. Goldstein, Dedekind sums for a Fuchsian group, II, Nagoya Math. J. 53 (1974), 171-187.
  • [14] E. Hecke, Über die Bestimmung Dirichletscher Reihen durch ihre Funktionalgleichung, Math. Ann. 112 (1936), 664-699.
  • [15] E. Hecke, Dirichlet Series, Modular Functions and Quadratic Forms, lecture notes by H. Serbin, Institute of Adv. Study, Princeton, 1938.
  • [16] D. A. Hejhal, The Selberg Trace Formula for PSL(2,ℝ), Vol. 2, Lecture Notes in Math. 1001, Springer, 1983.
  • [17] S. Lang, Algebraic Number Theory, Addison-Wesley, 1970.
  • [18] A. Leutbecher, Über die Heckeschen Gruppen G(λ), I, Abh. Math. Sem. Univ. Hamburg 31 (1967), 199-205.
  • [19] H. Maaß, Über eine neue Art von nichtanalytischen automorphen Funktionen und die Bestimmung Dirichletscher Reihen durch Funktionalgleichungen, Math. Ann. 121 (1949), 141-183.
  • [20] H. Maaß, Modular Functions of One Complex Variable, Tata Institute, Bombay, 1964; 2nd ed., Springer, 1983.
  • [21] R. Matthes, The Eisenstein family for the modular group along closed geodesics, Math. Z., to appear.
  • [22] H. Neunhöffer, Über die analytische Fortsetzung von Poincaréreihen, Sitzungsber. Heidelb. Akad. Wiss. Math.-Natur. Kl., 2. Abhandlung, 1973, 33-90.
  • [23] H. Petersson, Zur analytischen Theorie der Grenzkreisgruppen, I, Math. Ann.115 (1937), 23-67.
  • [24] H. Rademacher and E. Grosswald, Dedekind Sums, Math. Assoc. Amer., 1972.
  • [25] L. J. Slater, Confluent Hypergeometric Functions, Cambridge University Press, 1960.
  • [26] I. Vardi, Dedekind sums have a limiting distribution, Duke Math. J. 69, Int. Math. Research Notices (1993), 1-12.
  • [27] D. V. Widder, The Laplace Transform, Princeton University Press, 1946.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav71i1p11bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.