PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1995 | 70 | 3 | 209-214
Tytuł artykułu

Ternary positive quadratic forms that represent all odd positive integers

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
70
Numer
3
Strony
209-214
Opis fizyczny
Daty
wydano
1995
otrzymano
1994-04-19
poprawiono
1994-09-15
Twórcy
  • Mathematical Sciences Research Institute, 1000 Centennial Drive, Berkeley, California 94720-5070, U.S.A.
Bibliografia
  • [1] H. Brandt und O. Intrau, Tabelle reduzierten positiver ternärer quadratischer Formen, Abh. Sächs. Akad. Wiss. Math.-Nat. Kl. 45 (1958), no. 4, MR 21, 11493.
  • [2] L. E. Dickson, History of the Theory of Numbers, Vol. II, Chelsea reprint, 1952.
  • [3] P. R. Halmos, Note on almost-universal forms, Bull. Amer. Math. Soc. 44 (1938), 141-144.
  • [4] J. S. Hsia, Regular positive ternary quadratic forms, Mathematika 28 (1981), 231-238.
  • [5] G. Pall, An almost universal form, Bull. Amer. Math. Soc. 46 (1940), 291.
  • [6] S. Ramanujan, On the expression of a number in the form ax²+by²+cz²+du², Proc. Cambridge Philos. Soc. 19 (1917), 11-21; Collected Works, 169-178.
  • [7] M. F. Willerding, Determination of all classes of positive quaternary quadratic forms which represent all positive integers, Bull. Amer. Math. Soc. 54 (1948), 334-337.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav70i3p209bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.