PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1995 | 70 | 3 | 195-207
Tytuł artykułu

Beatty sequences and multiplicative number theory

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
70
Numer
3
Strony
195-207
Opis fizyczny
Daty
wydano
1995
otrzymano
1993-12-15
poprawiono
1994-09-23
Twórcy
  • Department of Pure Mathematics, University of Liverpool, P.O. Box 147, Liverpool, L69 3BX, U.K.
Bibliografia
  • [1] S. D. Chowla, Some problems of Diophantine approximation I, Math. Z. 33 (1931), 544-563.
  • [2] W. J. Ellison (with M. Mendès France), Les Nombres Premiers, Hermann, 1975.
  • [3] S. W. Graham and G. Kolesnik, Van der Corput's Method of Exponential Sums, London Math. Soc. Lecture Note Ser. 126, Cambridge University Press, 1991.
  • [4] D. R. Heath-Brown, The fourth power moment of the Riemann zeta function, Proc. London Math. Soc. (3) 38 (1979), 385-422.
  • [5] E. Hlawka, The Theory of Uniform Distribution, AB Academic Publishers, 1984.
  • [6] L.-K. Hua, Introduction to Number Theory, Springer, 1982.
  • [7] S. Lang, Introduction to Diophantine Approximation, Addison-Wesley, 1966.
  • [8] H. A. Porta and K. B. Stolarsky, Wythoff pairs as semigroup invariants, Adv. in Math. 85 (1991), 69-82
  • [9] S. Ramanujan, Some formulae in the analytic theory of numbers, Messenger of Math. 45 (1916), 81-84.
  • [10] J. D. Vaaler, Some extremal functions in Fourier analysis, Bull. Amer. Math. Soc. 12 (1985), 183-216.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav70i3p195bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.