PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1995 | 70 | 1 | 43-77
Tytuł artykułu

Momente der Klassenzahlen binärer quadratischer Formen mit ganzalgebraischen Koeffizienten

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
DE
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
70
Numer
1
Strony
43-77
Opis fizyczny
Daty
wydano
1995
otrzymano
1994-03-22
Twórcy
  • Fedderstr. 5, 79106 Freiburg, Deutschland
Bibliografia
  • [1] M. B. Barban, The 'large sieve' method and its applications in the theory of numbers, Russian Math. Surveys 21 (1966), 49-103.
  • [2] S. I. Borewicz und I. R. Šafarevič, Zahlentheorie, Birkhäuser, 1966.
  • [3] G. L. Dirichlet, Recherches sur les formes quadratiques à coefficients et à indeterminés complexes, Premier partie, J. Reine Angew. Math. 24 (1842), 291-371.
  • [4] E. Hecke, Eine neue Art von Zetafunktionen und ihre Beziehungen zu Verteilung der Primzahlen, Math. Z. 1 (1918), 357-376; 6 (1920), 11-21.
  • [5] E. Hecke, Vorlesungen über die Theorie der algebraischen Zahlen, Akademische Verlagsgesellschaft, Leipzig, 1923; englische Übersetzung: Lectures on the Theory of Algebraic Numbers, Graduate Texts in Math. 77, Springer, 1981.
  • [6] D. Hilbert, Über die Theorie des relativ-quadratischen Zahlkörpers, Math. Ann. 51 (1899), 1-127.
  • [7] J. Hinz, Über Nullstellen der Heckeschen Zetafunktionen in algebraischen Zahlkörpern, Acta Arith. 31 (1976), 167-193.
  • [8] C. Hooley, On the Pellian equation and the class number of indefinite binary quadratic forms, J. Reine Angew. Math. 353 (1984), 98-131.
  • [9] H. Iwaniec, Prime geodesic theorem, J. Reine Angew. Math. 349 (1984), 136-159.
  • [10] E. Landau, Verallgemeinerung eines Pólyaschen Satzes auf algebraische Zahlkörper, Nachr. Königl. Gesell. Wiss. Göttingen Math. Phys. Kl. 1918, 478-488.
  • [11] E. Landau, Über Ideale und Primideale in Idealklassen, Math. Z. 2 (1918), 52-154.
  • [12] S. Lang, Algebraic Number Theory, Addison-Wesley, 1970.
  • [13] F. Mertens, Über einige asymptotische Gesetze der Zahlentheorie, J. Reine Angew. Math. 77 (1874), 289-338.
  • [14] W. Narkiewicz, Elementary and Analytic Theory of Algebraic Numbers, Springer, 1990.
  • [15] O. T. O'Meara, Introduction to Quadratic Forms, Grundlehren Math. Wiss. 117, Springer, 1973.
  • [16] P. Sarnak, Class numbers of indefinite binary quadratic forms, J. Number Theory 15 (1982), 229-247.
  • [17] P. Sarnak, The arithmetic and geometry of some hyperbolic three manifolds, Acta Math. 151 (1983), 253-295.
  • [18] P. Sarnak, Class numbers of indefinite binary quadratic forms II, J. Number Theory 21 (1985), 333-346.
  • [19] W. M. Schmidt, Equations over Finite Fields. An Elementary Approach, Lecture Notes in Math. 536, Springer, 1976.
  • [20] T. Shintani, On zeta-functions associated with the vector space of quadratic forms, J. Fac. Sci. Univ. Tokyo Sect. IA Math. 22 (1975), 25-65.
  • [21] J.-M. Shyr, Class numbers of binary quadratic forms over algebraic number fields, J. Reine Angew. Math. 307/308 (1979), 353-364.
  • [22] C. L. Siegel, The average measure of quadratic forms with given determinant and signature, Ann. of Math. 45 (1944), 667-685.
  • [23] A. Speiser, Die Theorie der binären quadratischen Formen mit Koeffizienten und Unbestimmten in einem beliebigen Zahlkörper, Dissertation, Göttingen, 1909.
  • [24] H. M. Stark, The analytic theory of algebraic numbers, Bull. Amer. Math. Soc. 81 (1975), 961-972.
  • [25] E. C. Titchmarsh, The Theory of the Riemann Zeta-Function, Clarendon Press, 1986.
  • [26] I. M. Vinogradov, A new method of deriving asymptotic expressions for arithmetic functions, Izv. Ross. Akad. Nauk (6) 16 (1917), 1347-1378.
  • [27] I. M. Vinogradov, On an asymptotic equality in the theory of quadratic forms, Zh. Fiz. Mat. Obshch. Perm. Univ. 1 (1918), 18-28.
  • [28] D. Wolke, Moments of class numbers III, J. Number Theory 4 (1972), 523-531.
  • [29] D. B. Zagier, Zetafunktionen und quadratische Körper, Springer Hochschultext, Springer, 1981.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav70i1p43bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.