PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1995 | 69 | 3 | 259-276
Tytuł artykułu

Sur les extensions de ℚ à groupe de Galois S₄ et S̃₄

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
FR
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
69
Numer
3
Strony
259-276
Opis fizyczny
Daty
wydano
1995
otrzymano
1994-01-04
poprawiono
1994-06-20
Twórcy
  • Département de Mathématiques, Université de Bordeaux I, 351 Cours de la Libération, F-33400 Talence Cedex, France
Bibliografia
  • [A-T] E. Artin and J.Tate, Class Field Theory, Benjamin, Amsterdam, 1967.
  • [B-K] C. Bachoc et S.-H. Kwon, Sur les extensions de groupe de Galois Ã₄, Acta Arith. 62 (1992), 1-10.
  • [Ba-Fr] P. Bayer and G. Frey, Galois representations of octahedral type and 2-coverings of elliptic curves, Math. Z. 207 (1992), 395-408.
  • [Bu-Fo] J. Buchmann and D. Ford, On the computation of totally real quartic fields of small discriminant, Math. Comp. 52 (1989), 161-174.
  • [Bu-Fo-Po] J. Buchmann, D. Ford and M. Pohst, Enumeration of quartic fields with small discriminant, Math. Comp. 61 (1993), 873-879.
  • [B-McK] G. Butler and J. McKay, The transitive groups of degree up to eleven, Comm. Algebra 11 (1983), 863-911.
  • [Cr] T. Crespo, Explicit construction of Ãₙ type fields, J. Algebra 127 (1989), 452-461.
  • [Gr] G. Gras, Sur les l-classes d'idéaux dans les extensions cycliques relatives de degré premier l, Ann. Inst. Fourier (Grenoble) 23 (3) (1973), 1-48.
  • [He] E. Hecke, Lectures on the Theory of Algebraic Numbers, Springer, New York, 1981.
  • [H-K] F.-P. Heider and P. Kolvenbach, The construction of SL(2,3)-polynomials, J. Number Theory 19 (1984), 392-411.
  • [Ja] J.-F. Jaulent, L'arithmétique des l-extensions, Thèse, Publ. Math. Fac. Sci. Besançon, 1986.
  • [Ma] J. Martinet, Discriminants and permutation groups, dans: Number Theory, R. Mollin (éd.), Walter de Gruyter, Berlin, 1990, 359-385.
  • [M-P] J. Martinet et J.-J. Payan, Sur les extensions cubiques non galoisiennes des rationnels et leur clôture galoisienne, J. Reine Angew. Math. 228 (1967), 15-37.
  • [Sc] I. Schur, Über die Darstellung der symmetrischen und der alternierenden Gruppe durch gebrochene lineare Substitutionen, J. Reine Angew. Math. 139 (1911), 155-250.
  • [Se1] J.-P. Serre, L'invariant de Witt de la forme Tr(x²), Comment. Math. Helv. 59 (1984), 651-676.
  • [Se2] J.-P. Serre, Corps locaux, 3e éd., Hermann, Paris, 1980.
  • [Se3] J.-P. Serre, Représentations linéaires des groupes finis, 3e éd., Hermann, Paris, 1978.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav69i3p259bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.