PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1994 | 68 | 3 | 265-280
Tytuł artykułu

Sur les périodes des nombres quadratiques spécialisés d'une fonction algébrique quadratique "réelle"

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
FR
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
68
Numer
3
Strony
265-280
Opis fizyczny
Daty
wydano
1994
otrzymano
1993-11-15
Twórcy
  • U.F.R. Science, Université de Caen, Esplanade de la Paix, 14000 Caen Cedex, France
Bibliografia
  • [1] W. W. Adams and M. J. Razar, Multiples of points on elliptic curves and continued fractions, Proc. London Math. Soc. 41 (1980), 481-498.
  • [2] T. G. Berry, On periodicity of continued fractions in hyperelliptic function fields, Arch. Math. (Basel) 55 (1990), 259-266.
  • [3] Z. I. Borevitch et I. R. Chafarevitch, Théorie des nombres, Gauthier-Villars, 1967.
  • [4] H. Cohen, Multiplication par un entier d'une fraction continue périodique, Acta Arith. 26 (1974), 129-148.
  • [5] Y. Hellegouarch, D. L. McQuillan et R. Paysant-Le Roux, Unités de certains sous-anneaux des corps de fonctions algébriques, Acta Arith. 48 (1987), 9-47.
  • [6] R. Paysant-Le Roux, Périodicité des fractions continues dans un corps de fonctions hyperelliptiques, Arch. Math. (Basel) 61 (1993), 46-58.
  • [7] R. Paysant-Le Roux, Calibre d'un corps arithmétique. Unités, Thèse, 1987.
  • [8] R. Paysant-Le Roux, Y. Hellegouarch et M. L. Gaunet, Sur certaines fractions continues non standard, C. R. Acad. Sci. Paris Sér. I 316 (1993), 763-768.
  • [9] O. Perron, Die Lehre von den Kettenbrüchen, dritte Auflage, Stuttgart, 1954.
  • [10] G. Pólya und G. Szegö, Aufgaben und Lehrsätze aus der Analysis, II Band, Springer, 1964.
  • [11] A. Schinzel, On some problems of the arithmetical theory of continued fractions, I, Acta Arith. 6 (1961), 393-413; II, Acta Arith. 7 (1962), 287-298; Corrigendum, Acta Arith. 47 (1986), 295.
  • [12] H. Schmidt, Zur Approximation und Kettenbruchentwicklung quadratischer Zahlen, Math. Z. 52 (1950), 168-192.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav68i3p265bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.