PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1994 | 68 | 2 | 133-140
Tytuł artykułu

The Hausdorff dimension of sets arising in metric Diophantine approximation

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
68
Numer
2
Strony
133-140
Opis fizyczny
Daty
wydano
1994
otrzymano
1993-07-19
poprawiono
1994-05-21
Twórcy
autor
  • Department of Mathematics, University of York, Heslington, York, YO1 5DD, England
Bibliografia
  • [1] J. D. Bovey and M. M. Dodson, The Hausdorff dimension of systems of linear forms, Acta Arith. 45 (1986), 337-358.
  • [2] H. Dickinson, The Hausdorff dimension of systems of simultaneously small linear forms, Mathematika 40 (1993), 367-374.
  • [3] M. M. Dodson, B. P. Rynne and J. A. G. Vickers, Diophantine approximation and a lower bound for Hausdorff dimension, Mathematika 37 (1990), 59-73.
  • [4] K. J. Falconer, Fractal Geometry - Mathematical Foundations and Applications, Wiley, Chichester, 1990.
  • [5] V. Jarní k, Diophantische Approximationen und Hausdorffsches Mass, Mat. Sb. 36 (1929), 371-382.
  • [6] D. G. Larman, On Hausdorff measure in finite dimensional compact metric spaces, Proc. London Math. Soc. (3) 17 (1967), 193-206
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav68i2p133bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.