PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1994 | 67 | 4 | 387-390
Tytuł artykułu

Rational quartic reciprocity

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
67
Numer
4
Strony
387-390
Opis fizyczny
Daty
wydano
1994
otrzymano
1993-12-13
Twórcy
  • Erwin-Rohde-Str. 19, 69120 Heidelberg, Germany
Bibliografia
  • [1] K. Burde, Ein rationales biquadratisches Reziprozitätsgesetz, J. Reine Angew. Math. 235 (1969), 175-184.
  • [2] G. Lejeune Dirichlet, Recherche sur les diviseurs premiers d'une classe de formules du quatrième degré, J. Reine Angew. Math. 3 (1828), 35-69; Werke I , 63-98.
  • [3] R. Evans, Residuacity of primes, Rocky Mountain J. Math. 19 (1989), 1069-1081.
  • [4] A. Fröhlich, The restricted biquadratic residue symbol, Proc. London Math. Soc. (3) 9 (1959), 189-207.
  • [5] T. Gosset, On the law of quartic reciprocity, Mess. Math. (2) 41 (1911), 65-90.
  • [6] E. Lehmer, Criteria for cubic and quartic residuacity, Mathematika 5 (1958), 20-29.
  • [7] E. Lehmer, Rational reciprocity laws, Amer. Math. Monthly 85 (1978), 467-472.
  • [8] L. Rédei, Über die Grundeinheit und die durch 8 teilbaren Invarianten der absoluten Klassengruppe im quadratischen Zahlkörper, J. Reine Angew. Math. 171 (1934), 131-148.
  • [9] A. Scholz, Über die Lösbarkeit der Gleichung t²-Du²=-4, Math. Z. 39 (1934), 95-111.
  • [10] B. A. Venkov, Elementary Number Theory, Moscow, 1937 (in Russian); English transl.: H. Alderson (ed.), Wolters-Noordhoff, Groningen, 1970.
  • [11] K. S. Williams, K. Hardy and C. Friesen, On the evaluation of the Legendre symbol ((A+B√m)/p), Acta Arith. 45 (1985), 255-272.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav67i4p387bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.