PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1994 | 67 | 3 | 269-281
Tytuł artykułu

Bounds for exponential sums and their applications to pseudorandom numbers

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
67
Numer
3
Strony
269-281
Opis fizyczny
Daty
wydano
1994
otrzymano
1993-12-13
Twórcy
  • Fachbereich Mathematik, Technische Hochschule Darmstadt, Schlossgartenstrasse 7, D-64289 Darmstadt, Germany
  • Institut für Informations-, Verarbeitung, Österreichische Akademie, der Wissenschaften, Sonnenfelsgasse 19, A-1010 Wien, Austria
Bibliografia
  • [1] E. Bombieri, On exponential sums in finite fields, Amer. J. Math. 88 (1966), 71-105.
  • [2] T. Cochrane, On a trigonometric inequality of Vinogradov, J. Number Theory 27 (1987), 9-16.
  • [3] J. Eichenauer-Herrmann, Statistical independence of a new class of inversive congruential pseudorandom numbers, Math. Comp. 60 (1993), 375-384.
  • [4] C. J. Moreno and O. Moreno, Exponential sums and Goppa codes: I, Proc. Amer. Math. Soc. 111 (1991), 523-531.
  • [5] H. Niederreiter, Random Number Generation and Quasi-Monte Carlo Methods, SIAM, Philadelphia, 1992.
  • [6] H. Niederreiter, New methods for pseudorandom number and pseudorandom vector generation, in: Proc. 1992 Winter Simulation Conference (Arlington, Va., 1992), IEEE Press, Piscataway, N.J., 1992, 264-269.
  • [7] H. Niederreiter, On a new class of pseudorandom numbers for simulation methods, J. Comput. Appl. Math., to appear.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav67i3p269bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.