PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1994 | 67 | 2 | 105-121
Tytuł artykułu

Weakly Kronecker equivalent number fields and global norms

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
67
Numer
2
Strony
105-121
Opis fizyczny
Daty
wydano
1994
otrzymano
1992-12-31
poprawiono
1993-08-30
Twórcy
  • FB 9, Mathematik, Universität des Saarlandes, 66041 Saarbrücken, Germany
Bibliografia
  • [1] J. W. S. Cassels and A. Fröhlich (eds.), Algebraic Number Theory, Academic Press, 1967.
  • [2] B. Fein, W. Kantor and M. Schacher, Relative Brauer groups II, J. Reine Angew. Math. 328 (1981), 374-403.
  • [3] W. Feit, Some consequences of the classification of finite simple groups, in: Proc. Sympos. Pure Math. 37, Amer. Math. Soc., 1980, 175-181.
  • [4] S. Gurak, On the Hasse norm principle, J. Reine Angew. Math. 299/300 (1978), 16-27.
  • [5] R. Guralnick, Zeroes of permutation characters with applications to prime splitting and Brauer groups, J. Algebra 131 (1990), 294-302.
  • [6] W. Jehne, Kronecker classes of algebraic number fields, J. Number Theory 9 (1977), 279-320.
  • [7] W. Jehne, On Kronecker classes of atomic extensions, Proc. London Math. Soc. (3) 34 (1977), 32-64.
  • [8] N. Klingen, Zahlkörper mit gleicher Primzerlegung, J. Reine Angew. Math. 299/300 (1978), 342-384.
  • [9] M. Lochter, Neue zahlentheoretische Aspekte der Kronecker-Äquivalenz, thesis, Köln, 1992.
  • [10] M. Lochter, New characterizations of Kronecker equivalence, J. Number Theory, to appear.
  • [11] M. Lochter, Weakly Kronecker equivalent number fields, Acta Arith., to appear.
  • [12] W. Narkiewicz, Elementary and Analytic Theory of Algebraic Numbers, 2nd ed., Springer, Berlin, 1990.
  • [13] J. Neukirch, Class Field Theory, Springer, 1986.
  • [14] R. S. Pierce, Associative Algebras, Springer, Berlin, 1982.
  • [15] J. P. Serre, Corps locaux, Hermann, Paris, 1968.
  • [16] L. Stern, On the norm groups of global fields, J. Number Theory 32 (1989), 203-219.
  • [17] L. Stern, On the equality of norm groups of global fields, J. Number Theory 36 (1990), 108-126.
  • [18] B. L. van der Waerden, Die Seltenheit der Gleichungen mit Affekt, Math. Ann. 109 (1934), 13-16.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav67i2p105bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.