PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1994 | 67 | 1 | 63-67
Tytuł artykułu

Minoration de la période du développement de √(a²n²+bn+c) en fraction continue

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
FR
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
67
Numer
1
Strony
63-67
Opis fizyczny
Daty
wydano
1994
otrzymano
1993-07-19
poprawiono
1993-12-01
Twórcy
  • Université de Caen, U.F.R. Sciences, Département de Mathématiques, Esplanade de La Paix, 14032 Caen Cedex, France
Bibliografia
  • [1] E. Dubois et R. Paysant Le Roux, Sur la longueur du développement en fraction continue de √f(n), Astérisque 198-199-200 (1991), 107-109.
  • [2] A. Farhane, Sur la longueur du développement de √(n²+h) en fraction continue, C. R. Acad. Sci. Paris Sér. I 316 (1993), 537-540.
  • [3] L. K. Hua, Introduction to Number Theory, Springer, 1982.
  • [4] S. Louboutin, Une version effective d'un théorème de A. Schinzel sur longueurs des périodes de certains développements en fractions continues, C. R. Acad. Sci. Paris Sér. I 308 (1989), 511-513.
  • [5] A. Schinzel, On some problems of the arithmetical theory of continued fractions, Acta Arith. 6 (1961), 393-413.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav67i1p63bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.