PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1994 | 67 | 1 | 29-45
Tytuł artykułu

Une version quantitative du théorème de Lindemann-Weierstrass

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
FR
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
67
Numer
1
Strony
29-45
Opis fizyczny
Daty
wydano
1994
otrzymano
1993-04-13
poprawiono
1993-12-07
Twórcy
  • U.F.R. de Mathématiques, Université des Sciences et Technologies de Lille, 59655 Villeneuve d'Ascq Cedex, France
Bibliografia
  • [D] G. Diaz, Grands degrés de transcendance pour des familles d'exponentielles, J. Number Theory 31 (1989), 1-23.
  • [J] E. M. Jabbouri, Sur un critère d'indépendance algébrique de P. Philippon, dans : Approximations diophantiennes et nombres transcendants, Luminy 1990, P. Philippon (éd.), Walter de Gruyter, 1992, 195-202.
  • [M] K. Mahler, Zur Approximation der Exponential Funktion und des Logarithmus I, J. Reine Angew. Math. 166 (1932), 118-136.
  • [N₁] Yu. V. Nesterenko, Estimates for the orders of zeros of functions of a certain class and their applications in the theory of transcendental numbers, Izv. Akad. Nauk SSSR Ser. Mat. 41 (1977), 253-284 (en russe); trad. anglaise: Math. USSR-Izv. 11 (1977).
  • [N₂] Yu. V. Nesterenko, On algebraic independence of algebraic powers of algebraic numbers, Mat. Sb. 123 (165) (1984), 435-459 (en russe); trad. anglaise: Math. USSR-Sb. 51 (1985).
  • [N₃] Yu. V. Nesterenko, On a measure of algebraic independence of the values of elliptic functions, dans : Approximations diophantiennes et nombres transcendants, Luminy 1990, P. Philippon (éd.), Walter de Gruyter, 1992, 239-248.
  • [P₁] P. Philippon, Critères pour l'indépendance algébrique, Inst. Hautes Études Sci. Publ. Math. 64 (1986), 5-52.
  • [P₂] P. Philippon, Lemmes de zéros dans les groupes algébriques commutatifs, Bull. Soc. Math. France 114 (1986), 335-383.
  • [R] E. Reyssat, Approximation algébrique de nombres liés aux fonctions elliptiques, Bull. Soc. Math. France 108 (1980), 47-79.
  • [S] C. Siegel, Transcendental Numbers, Ann. of Math. Stud., Princeton, 1949.
  • [T] T. Töpfer, Über lineare Unabhängigkeit in algebraischen Zahlkörpern, à paraître.
  • [Wa₁] M. Waldschmidt, Nombres transcendants et groupes algébriques, Astérisque 69-70 (1979).
  • [Wa₂] M. Waldschmidt, Nombres transcendants, Lecture Notes in Math. 402, Springer, 1974.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav67i1p29bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.