PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1994 | 67 | 1 | 13-27
Tytuł artykułu

Uniform distribution of generalized polynomials of the product type

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
67
Numer
1
Strony
13-27
Opis fizyczny
Daty
wydano
1994
otrzymano
1993-03-29
poprawiono
1993-09-13
Twórcy
  • Agder College of Engineering, N-4890 Grimstad, Norway
Bibliografia
  • [1] J. Brezin, Applications of nilmanifold theory to diophantine approximations, Proc. Amer. Math. Soc. 33 (1972), 543-547.
  • [2] J. G. van der Corput, Diophantische Ungleichungen I. Zur Gleichverteilung modulo Eins, Acta Math. 56 (1931), 373-456.
  • [3] I. J. Håland, Uniform distribution of generalized polynomials, J. Number Theory 45 (1993), 327-366.
  • [4] L. Kuipers and H. Niederreiter, Uniform Distribution of Sequences, Wiley, 1974.
  • [5] Y. Peres, Application of Banach limits to the study of sets of integers, Israel J. Math. 62 (1988), 17-31.
  • [6] H. Weyl, Über die Gleichverteilung von Zahlen mod. Eins, Math. Ann. 77 (1916), 313-352.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav67i1p13bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.